Утворено Громадський рух «Українська патріотична альтернатива»

img_7163Петро АНТОНЕНКО, фото Олександра ЛИТВИНЕНКА

21 травня в агенції “Укрінформ” відбулася презентація Громадського руху “Українська патріотична альтернатива” (“УПА”). Його створено з ініціативи ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка за участю низки партій і громадських організацій, серед яких Українська народна партія, Конгрес українських націоналістів, УНА-УНСО, Спілка офіцерів України. Їхні представники провели у понеділок в агенції прес-конференцію, на якій представили нову громадську ініціативу. Ведучий заходу — голова “Просвіти”, народний депутат України Павло Мовчан.
Символічно, що ідея створення такого Громадського руху народилася в середовищі самих громадян, українських патріотів під час відзначення річниці з дня народження Тараса Шевченка, 9 березня цього року біля пам’ятника Тарасові в столиці, а була оформлена і проголошена напередодні річниці перепоховання Кобзаря в Україні.
У своєму вступному слові Павло Мовчан зазначив, що Громадський рух має на меті залучити до активного суспільного життя якнайширші маси співвітчизників, які вболівають за долю української держави, яких не задовольняють брак єдності, чвари в таборі національно-демократичних сил, не влаштовує розмитість і неконкретність національної складової в їхніх програмах і роботі. Саме на посилення національного, державницького акценту і спрямований новий рух. Громадський сектор, наголосив П. Мовчан, має величезне значення, саме він повинен спонукати політичні партії чіткіше й конкретніше визначити національний пріоритет у своїй діяльності. Щодо нинішніх парламентських виборів, то ніхто серед політичних сил не має права декларувати монополію на опозиційну діяльність. Спектр опозиційних сил значно ширший, ніж це декларується, до нього мають долучитися й інші державницькі сили.
Про це говорили у своїх виступах на прес-конференції заступник голови Спілки офіцерів України Євген Лупаков, голова Секретаріату КУН Володимир Манько, заступник голови Київської організації УНП Віктор Горбаль, інші промовці.
Ініціатори Громадського руху “Українська патріотична альтернатива” оприлюднили Звернення, в якому говориться: “Ми, представники організацій, що стояли біля витоків нашої незалежності, закликаємо патріотичні сили до об’єднання в боротьбі за свої права та свободу, за нашу Богом дану державу. Ми віримо, що “УПА” стане всенародним рушенням, об’єднає всі патріотичні сили, які розуміють, що над Україною нависла загроза втрати державності.
Головна мета Громадського руху — захист і збереження демократичних прав і свобод українського народу. Тому ми закликаємо стати єдиною громадою за нашу незалежність, за нашу Україну.
Сподіваємося, нас почує кожен українець, кожен громадянин, якому дорогі демократія, право обирати гідних, свобода, рівність у громадянських правах. Українці ніколи не стояли на колінах, тож скиньмо із себе нав’язані чужою пропагандою кайдани байдужості, зневіри, меншовартості й починаймо МАСОВИЙ РУХ проти будь-яких утисків наших прав і свобод.
Звертаємося до громадських організацій, політичних партій, які поділяють наші цінності й відповідальність за долю української України. Станьмо всім собором, будьмо разом!”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment