В Ужгороді День перепоховання Шевченка відзначили народним вічем

“Поховайте та вставайте, кайдани порвіте!” — під таким гаслом в Ужгороді відбулися заходи з відзначення 151-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка в Україні та вшанування жертв політичних репресій.
Організатори зібрання — Всеукраїнське товариство “Просвіта” ім. Т. Шевченка, Українська народна партія, Народний рух України. У заході взяли участь представники “Батьківщини”, Української платформи “Собор”, Конгресу українських націоналістів та обласних громадських організацій Союзу українок та “Бойківщина ХХІ століття”.
Традиційно вшанування Шевченка розпочалося ходою від Ужгородського греко-католицького кафедрального собору до пам’ятника Великому Кобзареві, де відбулося віче з покладанням квітів.
“Сьогодні ми вшановуємо не тільки Тараса Шевченка, а й жертв політичних репресій, згадуємо героїв, молимося та запалюємо свічки пам’яті, адже казав пророк: “Поховайте та вставайте, кайдани порвіте!” Ми всі повинні мати Шевченкове слово у своєму серці, у своїй душі, щоб не стати відступником чи запроданцем, про яких поет казав: “Славних прадідів великих правнуки погані…”, — зазначив ведучий зібрання, голова обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка Володимир Піпаш.
Голова Ужгородської міської організації УНП Ярослав Кирлик закликав нести гідно у своїх серцях вічне слово Кобзаря, втілювати його заповіти у життя. І тоді в Україні справді здійсниться Шевченкове пророцтво: “І на оновленій землі врага не буде — супостата, а буде син і буде мати, і будуть люде на землі”.
Голова фракції “Батьківщина” в Закарпатській обласній раді Андрій Сербайло розповів про репресії в Україні й закликав до гуртування проти зла. “На жаль, і нині актуальні слова Т. Шевченка, які чітко характеризують сучасну владу, так звану державну еліту, “мовчазну” інтелігенцію та більшість громадянства, яке “мовчить, витріщивши очі”.
Біля пам’ятника Кобзареві лунали пісні на слова Тараса Шевченка, а також його вірші, які декламувала Ксенія Хоменко. Надихав учасників віча і чудовий спів Мар’яни Савчур.
На завершення урочистостей всі учасники виконали “Заповіт” під керівництвом Ярослава Кирлика — диригента хору ім. А. Волошина Ужгородського греко-католицького кафедрального Хрестовоздвиженського собору та запалили свічки пам’яті Великому Кобзареві й жертвам політичних репресій.

ІЗ ЗВЕРНЕННЯ
учасників
народного віча
“Заявляємо рішучий ПРОТЕСТ проти політики колоніального, антиукраїнського та антинародного, олігархічного режиму Януковича-Азарова-Табачника, спрямованої на встановлення диктатури, нищення всього українського, розкол і манкуртизацію суспільства, викорінення моралі, деградацію економіки та розквіт корупції, “розбудову держави “дикого капіталізму”, де багаті будуть ще багатшими, а бідні — ще біднішими.
Не такої України прагне український народ. Не про таку Україну мріяв Т. Шевченко, боролися патріоти. Тому вимагаємо припинити антиукраїнську та антинародну політику, політичні репресії, звільнити політичних в’язнів”.
Вл. інф.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment