Як проголосував, так і пообідаєш

Оксана ЦЕАЦУРА,
Київ

Політична воля та реальні дії керівництва України завжди були й лишаються спрямованими на власний рейтинг та збагачення тієї чи тієї групи людей. Це призвело до утворення в Україні кланово-олігархічного корупційного ладу, руйнування економіки, зубожіння, може призвести чи не до повного зникнення держави Україна.
Скажімо, логічно було б очікувати, що після зникнення колгоспів і радгоспів створяться фермерські господарства як найпрогресивніший спосіб ведення агробізнесу. Але з боку держави не спостерігалося дієвого сприяння. І люди масово пішли в торгівлю — спекулювати набагато легше й простіше. На організацію торгівлі люди знайшли й вклали стільки коштів, що сільському господарству, фермерам і не снилося.
Наразі Україна має 14 млн платників податків. Із них 5 млн зайнятих у торгівлі. За радянської влади таких було 1 млн, а це означає, що 4 млн із 14-ти — паразити, які споживають, нічого не даючи суспільству натомість. Додайте до них 2 млн нелегальних емігрантів із третіх країн, які теж не сіють і не орють. Отже, на перепродажу паразитує 6 млн осіб. Вони не лише інтенсивно експлуатують ситуацію, а й завозять дешеві й неякісні товари з-за кордону, давлячи тим самим вітчизняного виробника, й так пригнобленого непатріотичною системою законодавства.
Врешті, спекулянти — приклад паразитизму для молоді.
А тим часом — величезні площі найродючіших земель України використовуються неефективно. Ціна продукції з гектара зернових набагато нижча за урожай коренеплодів, овочів, плодових чи винограду. Бо для вирощування зернових, на відміну від плодових культур, не потрібне залучення значних трудових ресурсів, а отже, — і витрат на розвиток інфраструктури та інших потреб села. Це дуже вигідно олігархам, але не вигідно економіці держави. Саме тому олігархи підминають під себе Земельний кодекс.
Щоб викорінити масову спекуляцію, варто створити вільні торгово-споживчі кооперативи. Торговцеві-одинаку важко конкурувати з торговельною мережею. А пайовикам кооперативів легко контролювати діяльність підзвітних їм реалізаторів. Кооперативам не вигідно утримувати дармоїдів. Торгівля піддається саморегулюванню, адже ціна, наповнення і якість продукції вже не залежать від монопольних мереж. Виграє і виробник, і покупець.
А люди, що поповнять трудові лави у сільському господарстві, їхня, вже адекватно оплачувана праця, дасть можливість збільшити валовий обсяг виробництва приблизно удвічі.
Аби мати гідний рівень життя, слід гідно працювати.
Направляти дії громадян країни в оптимальне русло — одна з головних функцій держави, тобто її керівників, які за останні 20 років не відзначилися ані професіоналізмом, ані патріотизмом.
Щоб мати патріотів біля штурвала країни, виборці самі мусять бути патріотами. Якщо країну очолять злодії, банкіри, бариги чи просто випадкові кадри, її громадяни будуть чужими на власній землі. Яке їхало, таке й здибало.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment