Заява Ініціативної групи «Першого грудня» щодо законопроекту про мови

Винесення на розгляд Верховної Ради України законопроекту “Про засади державної мовної політики” — чергова політична спекуляція, викликана наближенням парламентських виборів.
Не маючи переконливих соціально-економічних аргументів, Партія регіонів розігрує “мовну карту”, аби збурити суспільство і відвернути його від гострих, по-справжньому актуальних проблем.
Внесений народними депутатами С. Ківаловим і В. Колесніченком проект Закону України “Про засади мовної політики” є фактично наміром підмінити Конституцію України. І хоч у ст. 4 його автори декларують, що “основи державної мовної політики визначаються Конституцією України”, однак насправді закон претендує на те, щоб “засади (!) мовної політики” визначалися саме його, цього закону, нормами, а не Конституцією!
Усупереч Конституції України та рішенню Конституційного Суду України від 14 грудня 1999 року № 10-рп/99 автори законопроекту вводять у правове поле поняття “регіональна мова”, “мовна група”, “мовна меншина”, “регіональна мовна група”. Визначені Основним законом засади мовної політики, таким чином, піддаються кардинальній ревізії.
Ми переконані, що запровадження в Україні статусу мов і порядку їх застосування, не передбачених ст. 10 Конституції України, слід кваліфікувати як зазіхання на основи конституційного ладу в Україні.
Ми апелюємо до почуття політичної відповідальності тих, хто вирішуватиме долю законопроекту.
Ми чудово розуміємо, що підступне маніпулювання гаслами про захист національних меншин і про права людини насправді має на меті русифікацію України.
Ми хочемо застерегти, що в разі ухвалення законопроекту С. Ківалова та В. Колесніченка він призведе до розколу в суспільстві, адже справжня мета цього законопроекту — “Геть українську мову!”. Державна мова витіснятиметься з органів місцевого самоврядування, судів, освітніх закладів. Її об’єднавча роль буде зведена до нуля. Національні ж меншини, яким пропонують утопічні перспективи, виявляться ошуканими.
Хотілося б вірити, що народні депутати цього не бажають.
Ми рішуче закликаємо зняти законопроект “Про засади мовної політики” з розгляду як такий, що суперечить основоположним принципам Конституції України і загрожує не тільки цілісності української держави, а й самому її існуванню.

В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, Семен Глузман, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment