Заява Севастопольського міського об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Т. Г. Шевченка

img_3339Севастопольське міське об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка, розглянувши законопроект “Про основи державної мовної політики”, який розробили народні депутати фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов, та враховуючи севастопольські реалії життя українців, заявляє, що він спрямований винятково на порушення Конституції України, мовних прав українців, остаточного витіснення української мови з ужитку в усіх сферах публічного життя, про це свідчить ситуація в Криму, де регіональними проголосили російську, українську і кримськотатарську мови, а насильно впроваджується лише одна — російська.
За останні два роки діяльності Президента України Віктора Януковича і уряду Азарова у Севастополі ліквідували єдину українську школу-інтернат, заморозили будівництво української школи-колегіуму, розпочате ще за часів президентства Леоніда Кучми, ліквідували український статус культурно-інформаційного центру, не видали жодної українськомовної книги. Українські та інші патріотичні організації Севастополя повністю відсторонені від засобів масової інформації Севастополя, де домінують російськомовні партії і рухи, переважно опозиційні до української державності. У Севастополі лише російська громада “має право на свою історію і свій язик”, а все, пов’язане з історією України, з боротьбою нашого народу за визволення з колоніальних пут, піддається обструкції і цькуванню. У той же час, коли українські громадські організації Севастополя животіють на власні кошти, на розвиток російської мови, культури і ЗМІ з бюджету міста виділено мільйон гривень українських платників податків! Тож яка мова в Україні вимагає захисту і парламентської підтримки?
Севастопольський досвід нищення української мови й українського духу у флотській столиці України севастопольський народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко намагається перенести на всю Україну.
Севастопольське об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Т. Г. Шевченка заявляє, що в разі ухвалення і втілення в життя цього законопроекту ще більшого масштабу набудуть порушення мовних прав українців не лише у Севастополі і в Криму, а й по всій державі, може розпочатися процес федералізації країни, виникне серйозна загроза цілісності держави, чого так добиваються окремі політики і в Україні, і за її межами. Підтримувати подібні законотворчі проекти на українській землі можуть лише колоністи, іноземні осадники та люті вороги незалежності Українського народу.
Севастопольське об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка закликає українців-народних депутатів України, всі здорові сили українського парламенту, не допустити ухвалення колоніального для України законопроекту, заявляє, що він суперечить національним інтересам України і кожного українця, загрожує громадянському миру і спокою в нашому спільному домі — Україні.
Заявляємо, що у випадку подальшого переслідування українського слова в Україні українці Севастополя під проводом “Просвіти” вийдуть на акції непокори.
Геть колоніальні руки від української мови!

Ухвалено одноголосно на зборах Севастопольського об’єднання ВУТ “Просвіта” 30 травня 2012 року.

Перший заступник голови об’єднання
Мирослав МАМЧАК

30. 05. 2012 р.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment