Не даймо сплюндрувати наші душі!

p1010123Звернення
Центрального правління Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка до українських громадян

Всупереч Конституції України 5 червня 2012 року 234 народні депутати в першому читанні ухвалили законопроект Колесніченка—Ківалова, зрадивши національні інтереси України, зламавши присягу народного депутата і зневаживши Основний Закон держави, яку вони представляють у парламенті. Відверте лобіювання мови сусідньої держави, яка була і є мовою імперської окупації, суттєво обмежує функції державної мови, руйнує національні цінності, національну культуру, національний інформаційний простір. Партія регіонів і її сателіти легалізували своє зневажливе ставлення до всього українського і продемонстрували злочинний намір поділити нашу державу на російську й українську території, що неминуче призведе до створення двох різних політичних і адміністративних зон, зруйнує українську державність.
Новітні валуєви поклали початок мовним конфліктам на віковічних українських землях. Але хай знають русифікатори всіх політичних мастей, що вони — поза законом! І якщо Президент, а не резидент  править нашою країною, якщо він справді гарантує її цілісність і святість Основного Закону  — хай припинить ту вакханалію, яка чиниться у Верховній Раді. Постійне розгойдування суспільства, обтяженого серйозними економічними й соціальними негараздами, викличе бурю, поверне Україну в міжнародну ізоляцію. Лукаве москвофільство регіоналів прикривається начебто інтересами національних меншин, але одразу робить їх глухими й сліпими, коли йдеться про те, що Російська Федерація не ратифікувала Європейську хартію мов, що в усіх автономіях, краях і областях цієї держави панує єдина російська мова!
Громадяни України! Стіймо за свої права, використовуючи різноманітні методи протесту! Звертаймося до Ради Європи із застереженнями, що Україна перетворюється в зону загальноєвропейської нестабільності: посилання на Європейську хартію мов, яка покликана захищати загрожені мови меншин, є насправді маскуванням денаціоналізації і нищення мови автохтонного українського народу. Не дозволяймо ув’язнити нашу українську мову, яка сьогодні є найбільшою опозицією правлячому режимові! Не біймося — з нами наші славні діди і прадіди, з нами — національні герої, наші пророки Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка. Будьмо разом, не даймо сплюндрувати нашу душу— українську мову!

Центральне правління ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка

 

Звернення секретаріату Національної спілки письменників України до українського народу

Дорогі співвітчизники!

Україна в небезпеці. Антиконституційна більшість у Верховній Раді зробила перший крок до громадянської війни. 234 кнопкодави в парламенті узурпували право мільйонів українців вирішувати за них долю нашої незалежності. У першому читанні проголосовано законопроект Ківалова—Колесніченка, спрямований не тільки проти закріпленої Основним Законом державної мови, а й на загострення політичної ситуації в Україні, що може спричинити розкол країни за мовним принципом і поставити під загрозу саме існування незалежної України.
Втрата державної мови — це початок втрати території, єдності нації. Від кожного з нас сьогодні залежить, чи зможемо ми зупинити злочинні наміри україноненависників і захистити найбільше завоювання всіх поколінь українців — право на власну державу, свободу, рідну мову.
Закликаємо вас, дорогі співвітчизники, виявити громадянську мужність, стати в обороні Конституції України. Захистимо мову — захистимо Україну!

Секретаріат НСПУ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment