«Пережити Євро-2012»

Надія КИР’ЯН

Поруч із фан-зоною розташоване наметове містечко, яке організували прихильники Юлії Тимошенко біля Печерського суду на знак протесту проти, як вони вважають, її незаконного арешту. Тут чергують активісти БЮТу вже понад 300 днів. У центрі містечка облаштована сцена, де під час мітингів і зібрань виступають оратори та художні колективи, є великий телеекран, де іноді демонструють фільми політичного спрямування, проводять навчання місцевих партійних лідерів тощо. На стендах інформаційні матеріали, карикатури, які час від часу змінюють. Нерідко тут можна зустріти депутатів Верховної Ради та Київради від БЮТ й інших опозиційних партій, на деяких наметах написи: “Приймальня народного депутата (прізвище)”.
Владі це містечко як більмо на оці, його не раз хотіли знести, але якось притерпілися, звикли. Планували знесення й перед Євро—2012. Розробляли й інший варіант — затулити містечко від іноземців банерами, закрити для перехожих, простіше — приховати. Але нині містечко працює у звичному режимі.
Його комендант Валентин Васильович Юрченко розповів, що для активістів це острівець свободи, символ боротьби за демократію. Тут розповсюджують інформацію про судові справи проти Юлії Тимошенко, реакцію на них українців і представників міжнародної спільноти. Період Євро — таке собі затишшя, адже слухання справ перенесено до закінчення цієї події.
— З боку проїжджої частини, — розповідає Валентин Васильович, — наші лозунги та вимоги залишаються, їх буде видно. У містечку щодня чергують представники київських районних партійних організацій, які володіють англійською й німецькою мовами, відповідають на запитання іноземців. Гості цікавляться, скільки ми тут стоїмо, яка мета, яких результатів очікуємо тощо.
Ми відповідаємо, що вдячні представникам міжнародної спільноти за підтримку, це нам дуже допомагає. Навколо нас гуртується народ України й завдяки цьому ми тиснемо на владу, на президента, відстоюємо наші законні права на мирні зібрання, на свободу слова.
Я думаю, що до виборів Юлію Володимирівну відстояти не вдасться. Наше завдання — запобігти будь-яким фальсифікаціям на виборах, тоді демократи зможуть сформувати більшість у парламенті й вирішать питання з політв’язнями.
Тим часом містечко — один із центрів, де організовують підтримку демократичних акцій. 5 червня, наприклад, тут збирали активістів, які взяли участь у мітингу під Верховною Радою проти ухвалення мовного законопроекту Колесніченка—Ківалова, який, незважаючи на протести, був проголосований.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment