Голові Верховної Ради України В. М. Литвину, народним депутатам України

Шановний пане Голово!
Шановні народні депутати!
Розгляд законопроекту “Про основи державної мовної політики” напередодні виборів до Верховної Ради України, проведення Євро—2012 свідчить про замовний, провокаційний характер проекту цього документа.
Проти українського народу розгорнуто інформаційну війну, що є складовою сучасної політики міжнародних фінансово-промислових груп.
За останні роки нинішня влада ухвалила рішення про необов’язковість української мови на музичних радіоканалах, у школах, відмінила обов’язковий переклад фільмів українською.
Книжок, газет, журналів державною мовою друкують значно менше, ніж російською. Телеведучі провідних каналів на різних телешоу спілкуються виключно російською… Перелік можна продовжувати.
Отже, є всі правові підстави захищати саме українську мову — ст. 10 Конституції України вимагає цього від усіх посадових осіб. Венеціанська комісія й Уповноважений із прав нацменшин ОБСЄ розкритикували цей документ, тому що його ухвалення — загроза мові титульної державотворчої нації. Але бажання “партійних” депутатів за будь-яку ціну залишитися у наступному складі парламенту, змушує їх вдаватися до провокацій.
Загальна тенденція гальмування відродження історичної пам’яті українського народу не оминула і Збройні сили України. Всупереч чинному законодавству, без погодження з Міністерством оборони України, Міносвіти зменшило на 50 % кількість годин предмета “Захист Вічизни” в загальноосвітніх школах, і замість казацької гри “Джура” впроваджують колишню радянську “зарніцу”.
Процес відродження української мови для СОУ є пріоритетним, адже Спілка зробила вагомий внесок щодо впровадження української мови в ЗСУ та інших військових формуваннях. Зокрема СОУ 1992 року підготувала проекти директив МО України щодо функціонування державної мови у війську. 1996 року всі 15 народних депутатів членів СОУ голосували за Конституцію України (ст. 10).
1998 року на кошти СОУ видано підручник “Військова топографія” українською мовою, 2005-го — двотомний словник спеціальних воєнних термінів українською. Захищали члени організації українську мову в органах МВС у судовому порядку.
Це мова наших батьків, дідів, прадідів і наш обов’язок захищати її. СОУ висловлює свій рішучий протест проти розгляду зазначеного антиконституційного законопроекту й на підставі ст. 10 Конституції України ми вимагаємо негайно зняти з розгляду законопроект “Про основи державної мовної політики”. Про результати розгляду просимо повідомити Спілку офіцерів України.

З повагою
В’ячеслав БІЛОУС,
голова Спілки офіцерів України, депутат Верховної Ради України II скликання, полковник

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment