Звернення До просвітян, освітян, інтелігенції та всіх мешканців Запорізького краю

Верховна Зрада України поставила державу на межу міжнаціонального конфлікту, ухваливши у першому читанні законопроект “Про засади мовної політики”

“Схаменіться! будьте люди,
Бо лихо вам буде”.
Тарас Шевченко

У Запоріжжі “по бєзпрєдєлу”, грубо порушуючи статті 3, 21, 28, 34, 39 Конституції України, антиукраїнська влада руками міліції розправилася з найгуманнішою організацією — Товариством “Просвіта” ім. Т. Шевченка.
Члени Запорізького ВУТ “Просвіта” 05.06.2012 року з 10.00 до 17.00 на Жовтневій площі міста (біля облдержадміністрації) виставили агітаційний намет для розповсюдження заяви Центрального правління ВУТ “Просвіта” імені Т. Г. Шевченка щодо законопроекту “Про засади державної мовної політики”. Відповідно, згідно зі статтею 39 Конституції України та чинного законодавства, заздалегідь повідомивши міську владу та безпосередньо начальника відділу внутрішньої політики міської ради, який особисто завізував повідомлення про встановлення інформаційного намету. Відповідно, після візування, канцелярія міської ради ухвалила (без заперечень) вищезазначене повідомлення.
Встановивши намет у присутності голови Запорізької “Просвіти”, просвітяни о 10.00 розпочали роздавати заяви центрального правління ВУТ “Просвіта” щодо мовного питання в Україні. Підходили люди, ставали поруч, дехто прийшов зі своїми плакатами “На захист рідної української мови”. Розпочався збір підписів про недопущення погіршення сфери використання державної української мови.
Хвилин за двадцять до намету підійшли близько десяти міліціянтів на чолі з полковником Долинним і запитали про дозвіл на виставлення намету. Голова Запорізької “Просвіти” (організатор акції) надав копію повідомлення (завізовану начальником відділу внутрішньої політики міської ради) полковнику Долинному. Міліціянти відійшли порадитися. Через декілька хвилин повернулися з невідомою особою, яка представилася працівником відділу внутрішньої політики міської ради (на прохання показати своє посвідчення невідома особа не відреагувала). Так званий представник відділу внутрішньої політики міської ради повідомив присутніх, що сьогодні в канцелярії міської ради архівний день і пан Ткаченко не міг там залишити повідомлення про захід, а також, невідома особа сказала, що підпис на повідомленні не підпис начальника внутрішньої політики, тому що останній перебуває у відпустці. Невідома особа безсовісно брехала, вводячи в оману присутніх, наслідком цієї брехні стало те, що пан полковник запропонував присутнім розійтися. На запитання: “на якій підставі Ви просите нас розійтися”, полковник відповів: “Якщо я не правий, Ви можете звернутися до суду”. Олег Ткаченко відмовився виконувати протизаконні (усні та безпідставні) розпорядження міліціянтів і закликав присутніх мати гідність, сміливість і залишатися на площі. Після чого міліціонери заарештували голову Запорізької “Просвіти” Олега Ткаченка, арештували також, як шкідливі, всі примірники заяви Центрального правління ВУТ “Просвіта” з мовного питання. Люди не дали міліції конфіскувати інформаційний просвітянський намет і всі залишилися на місці, відмовившись виконувати розпорядження антиукраїнської влади, а саме її окремих представників. Через декілька годин до відділку доставили арештованого Ігоря Артюшенка, голову молодіжної організації “Небо”, організації, яка мала заявку на пікет із мовного питання. Голову “Просвіти” та голову “Неба” протримали у тюрмі майже до кінця робочого дня і, склавши протокол та взявши відповідні пояснення, відпустили. А серед людей почалися розмови: “Ми одягли вишиванки, толерантні, з щирим серцем відкриті до всіх добрих людей, а вони…” І хтось з оточення додав: “Якщо вже й “Просвіті” не дають вільно відстоювати питання української мови та культури, мабуть, прийшла пора міняти вишиванки на камуфляж”.
Через це порушення конституційних прав громадян представниками влади та правоохоронних органів, неприпустимої поведінки державних службовців (відверта брехня та крутійство), Запорізька “Просвіта” направила заяви в прокуратуру та міському голові.
Влада “закручує гайки” й до краю загострює політичну ситуацію в державі. На що вони розраховують? На що сподіваються? Якщо не припинити владний антиукраїнський “бєзпрєдєл”, українці вибухнуть і знесуть всю “погань”, яка зустрінеться на шляху. І не допоможе вже ніхто прислужникам і фарисеям. Українська нація знайде кожного у будь-якому куточку світу і покарає, і відбере все вкрадене, і доведе свою силу, і встановить справедливість у вільній українській Державі. “Схаменіться! будьте люди, Бо лихо вам буде”, допоки не пізно.
Закликаємо всіх: не будьте байдужими, творіть навколо себе рідний “Український Світ” — заради себе, своїх батьків і дітей, заради України.
Творімо в Україні українську владу заради майбутнього Батьківщини!
Не будьте байдужими!

Звернення підписали просвітяни, представники громадських і політичних організацій

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment