Позбутися мороку колоніальних наслідків

Заява Переяслав-Хмельницьких організацій об’єднаної опозиції

Україна має свій Основний Закон уже двадцять років, проте вчинити черговий замах на цілісність і недоторканність 10 статті Конституції невігласам у Верховній Раді від більшості це не завадило. Наше суспільство загалом не сприймає того, коли російська мова матиме статус другої державної. Це буде початком нищення не тільки української мови, а й курсу на незалежність і державність.
Історія розвитку та набуття Україною держави знає тисячі прикладів нищення власної історичної пам’яті, культури, духовності. Це було в колоніальному минулому. Сьогодні ми пожинаємо плоди вкрай шкідливої політики для України з боку нашого північного сусіда. Статус метрополії для Москви не новий. Із приходом до влади нових-старих політиків на кшталт Владіміра Путіна маємо величезні потуги стосовно створення так званого Євразійського Союзу. Це означає повернення до минулого. Нічого нового російський президент не пропонує, а мова нашої держави — українська — стала об’єктом атаки засланців Москви панів Колесніченка та Ківалова, яких інакше як зрадниками українського народу не назвеш.
На щастя, ми перебуваємо на території держави, яку оминула трагедія військового протистояння. І ці питання потрібно вирішувати шляхом не нагнітання протистояння, а консенсусу. Більше того, законопроект у першому читанні був ухвалений із порушеннями: “за” начебто проголосувало 234 депутати, а присутніх у залі під час голосування було ледь більше 150 народних обранців. Голосували за відсутніх депутатів їхніми картками колеги по фракції. А це порушення Конституції. Керуючись демократичними принципами, ми закликаємо всіх народних депутатів відхилити цей законопроект і не повертатися надалі до цього питання взагалі.
Ми звертаємося до членів Партії регіонів, українців і не лише, з проханням здійснювати тиск на їхніх партійних провідників, які стали на антидержавний шлях і провокують знищення України, нав’язуючи закон про державність російської мови. Перед нами прірва, в яку втягує державу верхівка регіоналів-українофобів, треба зупинити їх і не допустити катастрофи. Ми бачимо вас серед свого народу, а не його ворогів.

Міські організації Народного руху України, Всеукраїнського товариства ім. Т. Шевченка “Просвіта”, Політичної партії “Фронт змін”, міська та районна організації партії Українська платформа “Собор”.

15 червня 2012 року

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment