Реорганізація по-чернівецьки!

Попри те, що на підтримку чернівецьких книгарень виступили опозиційні депутати, Чернівецькі обласні організації Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України, молоді літератори, Х сесія Чернівецької облради VI скликання від 31 травня більшістю голосів таки ухвалила рішення про реорганізацію мережі комунальних книгарень.
Основним аргументом влади щодо такого кроку стала експертна оцінка фінансово-господарської діяльності обласних комунальних підприємств книжкової торгівлі, яку начебто здійснили фахівці Буковинського державного фінансово-економічного університету (БДФЕУ). Про це на зустрічі з керівниками підприємств книготоргівлі обласної комунальної власності заявили голова Чернівецької обласної ради Михайло Гайничеру та перший заступник голови обласної державної адміністрації Георгій Галиць.
Як з’ясувалося пізніше, у Чернівецькій ОДА не замовляли аудит у БДФЕУ. Про це вказано у відповіді начальника управління внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю Чернівецької ОДА Ганни Мальони на інформаційний запит Григорія Сорочана: “Незалежний аудит фінансової звітності обласних комунальних підприємств книжкової торгівлі за 2011 рік і за перший квартал 2012 року замовляв власник цих підприємств — обласна рада”. Тим часом, у Чернівецькій обласній раді документа з експертними висновками БДФЕУ також немає, “оскільки обласна рада не була замовником робіт із його виконання”. Про це йдеться у відповіді керуючого справами Чернівецької облради Аркадія Моісея. За його повідомленням, аудит здійснювала аудиторська фірма “Вест-аудит” на замовлення облради.
Із ситуації, що склалася, можна дійти висновку, що очільники буковинської влади посилалися на “липовий” аудит! А історія з рішенням скандальної сесії наразі не завершена.
По-перше, у директорів книгарень є свої претензії. Зокрема директор книгарні “Букініст” Марина Лібанова каже, що має на руках рішення сесії облради, завірене мокрою печаткою: “Рішення паперове, яке є в нас, не співпадає із тим, фактично, що зачитували в сесійній залі і за яке голосували депутати”, — наголошує вона. По-друге, питання книгарень Чернівців вирішуватимуть у суді. Про це повідомив депутат облради лідер обласної організації “Фронту Змін” Максим Бурбак. Від імені громади до окружного адміністративного суду подаватиметься позов щодо визнання нелегітимності скликання сесії облради, на якій було ухвалено рішення щодо реорганізації мережі комунальних книгарень. Він наголосив, що порядок денний скандальної сесії затверджувала колегія облради, на якій головував голова облради Михайло Гайничеру, який не мав на це права, оскільки на той час не був членом колегії облради. Ці та інші порушення роблять сесію нелегітимною.
М. Бурбак у майбутньому суді буде залучений як третя сторона на боці позивача — громади.
Тим часом 14. 06. 2012 р. стало відомо, що на виконання рішення Х сесії Чернівецької облради VI скликання від 31 травня, комісія з припинення діяльності обласних комунальних підприємств книжкової торгівлі затвердила план заходів, за яким найближчим часом працівників книгарень відправлять на біржу праці та проведуть інвентаризацію майна. До 1 серпня планують подати на затвердження обласній раді акти приймання-передачі майна.
Який вигляд має “реорганізація” чернівецьких книгарень, чому цьому не завадили ані чернівецька громада, ані письменники та журналісти, ба більше, буковинські чиновники знехтували дорученням Миколи Азарова та зверненням голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Володимира Яворівського. Хто від цього виграє — новоутворене підприємство, громада чи влада? І, на останок, хто стоїть за черговою “реорганізацією” обласних комунальних підприємств книжкової торгівлі? З огляду на темпи “реорганізації”, залишається відкритим питання: чи доживуть чернівецькі книгарні до справедливого суду?..

Марія ВИШНЕВСЬКА,
м. Чернівці

P.S. У розпорядженні редакції “СП” є документи, які підтверджують інформацію, подану в цій статті.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment