Захистимо національний скарб

img_4876Святослав ВАСИЛЬЧУК,
м. Житомир

В українському суспільстві не вщухають пристрасті, які спровокувало внесення на розгляд Верховної Ради України (вчергове!) українофобського антидержавного проекту закону “Про засади державної мовної політики” Колесніченка—Ківалова, та його ухвалення 5 червня в першому читанні більшістю ВР.
В областях, районах, містах відбуваються пікетування органів влади, мітинги на захист державної української культури, мови, яку московські холуї хочуть знищити. І це — мову титульної нації, української держави, народу, який створив цю державу і є носієм її ментальності, духовності, історичної правди, її сили, волі й незалежності.
Не стоїть осторонь і Житомирщина. Тут з ініціативи обласної “Просвіти” 13 червня біля облдержадміністрації та облради було організовано мітинг національно-патріотичної громадськості Житомира (понад 500 осіб). Численні гасла засуджували запроданство депутатів Верховної Ради України, які, аби догодити північно-східному сусідові, готові знищити наш найцінніший національний скарб — українську мову та вікову мрію і провідну зірку мільйонів патріотів — Самостійну Українську Державу.
Стараннями та волею патріотично налаштованих депутатів багатьох місцевих рад Житомирщини ухвалено звернення до Верховної Ради України з вимогою зняти з розгляду законопроект Колесніченка—Ківалова як такий, що спровокував протистояння в суспільстві, сіє чвари і розбрат у державі. Такі рішення ухвалили Новоград-Волинська, Олевська міська, Богунська районна ради м. Житомира, вчена рада інституту філології та журналістики Житомирського державного університету ім. І. Франка.
Із цією метою 21 червня відбулося розширене засідання ради обласного об’єднання ВУТ “Просвіта”. У його роботі взяли участь, окрім просвітян, викладачі багатьох вишів Житомирщини, представники громадських організацій і національних меншин області: польської, російської, німецької, грузинської, чеської.
У виступах — тривога за долю української державної мови в державі. У національній державі має бути державною єдина мова — мова народу, що створив цю державу. Із цим погодилися й представники національно-культурних меншин області. Адже українська держава забезпечує стійкий і гармонійний розвиток усіх нацменшин.
На завершення ухвалено звернення ради до Президента, Верховної Ради України й до органів місцевої влади з вимогою зняти з подальшого розгляду цей законопроект.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment