Звернення львів’ян до Президента України, Голови Верховної Ради, Генерального прокурора, народних депутатів України

Президентові України
Януковичу В. Ф.
Голові Верховної Ради України
Литвину В. М.
Генеральному прокуророві
Пшонці В. П.

Шановні Президенте, Голово Верховної Ради України, Генеральний прокуроре, народні депутати!
“Європейська хартія регіональних мов або мов меншин”, на яку посилаються автори законопроекту “Про засади державної мовної політики” Колесніченко—Ківалов, охороняє “історичні регіональні мови або мови меншин Європи, деякі з яких знаходяться під загрозою відмирання…” (Преамбула, абзац 2). Невже ж “рускій язик” вимирає чи йому загрожує зникнення внаслідок малої кількості носіїв? Зрозуміло, що автори внесли цей законопроект, щоб розколоти український народ.
Нагадуємо, що вже було два рішення Конституційного Суду України 1999 і 2007 років. Рішення Конституційного Суду України від 14 грудня 1999 року № 10-рп/99 у справі про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції України щодо застосування державної мови. Зокрема зазначено, що мови національних меншин можуть застосовуватися “поряд із державною мовою”. А Колесніченко—Ківалов пропонують “замість” державної — практично в усіх сферах життя використовувати мову меншин. У законопроекті міститься положення про те, що “обов’язковими для місцевих органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, установ, організацій, підприємств, їхніх посадових і службових осіб, а також громадян — суб’єктів підприємницької діяльності та фізичних осіб” є використання не державної, а регіональної (читай російської) мови. Усе це явний виступ проти української державної мови. Тут автори законопроекту не зважають на те, що в “Європейській хартії регіональних мов або мов меншин” чітко написано, що мови меншин не повинні “зашкоджувати офіційним мовам і необхідності вивчати їх” (Преамбула, абзац 5).
Крім цього, у статті 8 “Освіта” п. 1, вказано “Стосовно освіти Сторони зобов’язуються, в межах території, на якій мови використовуються, відповідно до стану кожної з таких мов і без шкоди для офіційної мови (мов) держави”.
Згідно із Законом Верховної Ради УРСР про мови від 1989 року, всі вищі заклади України мали перейти на викладання українською мовою 2004 року. Таким чином, вимагаємо прийняти Ухвалу про термінове виконання цього Закону і перехід на викладання в усіх державних вищих навчальних закладах державною українською мовою з 1 вересня 2012 року.
Розробники цього дискримінаційного закону намагаються відродити “великий”, а отже, московську імперію в Україні, тим самим провокують ворожнечу між громадянами, “дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України”, що забороняється Конституцією України (стаття 37).
Російська мова не може мати офіційного (державного) статусу з таких причин:
— ця мова є мовою іншої держави, в Україні вона поширена внаслідок понад трьохсотлітнього колоніального поневолення українців; вона не вимирає, згідно з міжнародною, світовою практикою статус державної чи регіональної мови може надаватися тільки мовам корінних етносів;
— проект нового “Закону про засади державної мовної політики”, ухвалений ВРУ в першому читанні, веде до ще більшого поділу суспільства і ворожнечі, унаслідок цього можуть початися масові заворушення.
Ви, Президенте, як гарант Конституції, повинні захистити державну, тобто українську, мову, дбати про її якнайбільше процвітання і поширення, особливо серед інших національностей, які проживають в Україні.
Вимагаємо, згідно з Конституцією України (стаття 37), розробників проекту “Закону про засади державної мовної політики” і партії, які їх підтримують, притягнути до кримінальної відповідальності як таких, що розпалюють “міжетнічну, расову, релігійну ворожнечу”.
Пане Президенте, звертаємося до Вас, гаранта прав і свобод українців, незалежно від того, де вони проживають — в Україні чи поза її межами, — і сподіваємося, що Ви знаєте, що українці в Російській Федерації, яких там проживає близько 15 мільйонів, не мають жодної української державної школи, українських театрів і української преси, а українські громадські організації ліквідовано. Водночас, на відміну від Російської Федерації, Україна забезпечила росіянам культурні, освітні та духовні потреби, школи, театри, ЗМІ.
Наголошуємо на тому, що тільки Ви як гарант Конституції, користуючись своїм верховним правом, можете і зобов’язані усунути цю несправедливість.

Ухвалено на зборах львів’ян 10 червня 2012 року.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment