Кому вигідна опозиція правих?

Коментує Дмитро Чуйко, член Центрального Проводу Української Народної Партії

— Створення Союзу патріотичних сил багато хто оцінює як крок Віктора Ющенка, спрямований на те, аби “працювати на владу”. Кому, на Вашу думку, вигідне створення ще однієї опозиції в Україні?
— По-перше, вказана назва об’єднання є робочою, остаточне рішення щодо неї буде прийняте на спільному з’їзді Нашої України, Української народної партії, Конгресу українських націоналістів та інших політсил наприкінці липня цього року.
По-друге, ініціаторами об’єднання, окрім Віктора Ющенка, є також голова УНП Юрій Костенко, лідер КУНу Степан Брацюнь, голова “Просвіти” Павло Мовчан та низка інших політиків і громадських діячів.
Сьогодні в нашій державі є нагальна потреба в об’єднанні політичних партій національно-демократичного спрямування, тому глибоко помиляються ті, хто хотів би бачити УНП, Нашу Україну чи КУН в одній “упряжці” з лівою “Батьківщиною” чи ліберальним “Фронтом змін”. Створення правої опозиції вигідне найперше малому та середньому бізнесу, селянину-одноосібнику, аграріям та всім тим, чиї інтереси наше об’єднання захищатиме в парламенті.
— Кого вважаєте своїм головним конкурентом на електоральному полі і на яку прихильність виборців у відсотковому вимірі розраховуєте?
— Сподіваюся на те, що на виборах 2012 року наші співвітчизники відкинуть сумну традицію голосувати за “бренди” та “вождів” і нарешті почнуть аналізувати ідеологічні програми партій та оцінять реальні здобутки політиків — кандидатів до Верховної Ради.
Конкурентів в об’єднання національно-демократичних сил немає, оскільки сьогодні ми єдина сконсолідована права опозиційна сила в нашій державі. Стосовно відсоткового виміру точно прогнозувати важко, але з упевненістю можу стверджувати, що права опозиція подолає прохідний бар’єр до парламенту.
— Але ж соціологічні дослідження показують, що опозиція Ющенка навіть не наблизилася до п’ятивідсоткового бар’єра. Отож у кого відбиратимете голоси — у Партії регіонів і КПУ чи в об’єднаної опозиції?
— Соціологія, особливо перед виборами, майже на сто відсотків замовна. За даними внутрішніх досліджень, праві ідеї, які сповідують партії й організації, що входять до нашого об’єднання, знаходять підтримку щонайменше у чверті українців. Якщо виборець керуватиметься ідеологічними мотивами, а не гречкою та гарними обличчями з “білбордів”, то про жодне “відбирання голосів” не доведеться говорити.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment