Гармонія по-трипільськи

Шукати позитивні емоції, гарну музику та єднання з природою на літніх музичних фестивалях стає дедалі популярнішим, і щоліта тисячі охочих прямують з різних куточків України на феєричні дійства.

Юлія ЗАКУТНЯ

Побувавши на кількох західноукраїнських фестивалях, я відкрила для себе “Трипільське коло”, який є й еко-, й етноподією. З 28 червня до 1 липня цей фестиваль закликав усіх охочих затишно відпочити на мальовничих пагорбах містечка Ржищева, не вживаючи спиртних напоїв, наркотичних речовин і курива, а також відчути на собі дію всіх чотирьох природних стихій — води, вогню, землі, повітря. Це був п’ятий, ювілейний, фестиваль “Парад стихій”.
Лозунг фестивалю — “Живи радісно”. І щоб гості не просто отримали позитивні емоції, а й навчилися чогось нового, організатори “Трипільського кола” закликали їх відвідувати різні майданчики та брати участь у майстер-класах. Найбільшими майданчиками були: фестиваль “ДоброТи”; літературний фестиваль “Трипільське літо” (серед відомих гостей — Іван Малкович, Олександр Ірванець, Антон Чех); “Archaic Trance Fest”, де постійно вистукували ритми за допомогою тамтамів, варганів й інших “трансових” інструментів; “Сакральний простір” — там училися спілкуватися зі стихіями, медитували, говорили про сни тощо; “Толока” — трипільський будиночок, обряди й спілкування з носіями фольклорних традицій; “Простір краси”, де малювали хною і робили різні зачіски; “Дитячий майданчик” й інші. На малій сцені діяла міжнародна школа танців, де фестивальники вчилися рухатися під українські, ірландські, афро-кубинські, шотландські, арабські, індійські й інші ритми.
Щодо музичної складової, то вона теж була вельми насиченою. Протягом усіх чотирьох днів діяла мала сцена, а 29 і 30 червня — ще й велика. На малій сцені запалювали слухачів сучасні виконавці музики фолькового напряму, зокрема “ТаРута”, “ДеРуни”, “Телері”. Концерти порадували слухачів виступами таких гуртів, як “Illaria”, “Kozak System”, “AtmAsfera”, “ДримбаТаДзиґа”, “Тартак”, “Медс Хедс” й інших.
Однак музикою і танцями фестивальні вечори не вичерпувалися. Організатори влаштували для відпочивальників справжню феєрію. Після основної програми 29 червня під виступ театру тіней, колективу барабанщиків і фаєрщиків людей спершу посипали пшеницею, порадували бенгальськими вогнями, а потім запросили запустити в небо китайські ліхтарики, загадавши при цьому бажання.
А 30 червня на території фестивалю з піску, каміння і лампадок було викладено символічну спіраль. Уночі під звуки тамтамів та інших музичних інструментів усі охочі могли ритуально пройти по цій спіралі, посилаючи позитивні думки й осмислюючи свої мрії. Щоб закріпити результат, кожен стукав у барабан і брав із собою жменьку різних зерен.
Родзинкою свята стали виступи фаєрщиків. Хлопці та дівчата демонстрували вміння спілкуватися зі стихією вогню, за що отримували підтримку від глядачів і призи — від організаторів вогняних забав. Діяв також ярмарок, де можна було придбати — за спеціальні трипільські купони — вироби народних умільців.
Насичена програма вабила багатьох. Були тут і сім’ї з дітками, і “гламурні” юнаки та дівчата, і представники різних субкультур, і місцеві мешканці. Більшість гостей носили етноодяг, а особливо поширеними були шаровари і султанки.
І, звісно ж, величезний захват викликала сама природа. Поле, вкрите материнкою, перекотиполем, звіробоєм, безсмертником, ліс, Дніпро — така краса відгукувалася у серці теплом і наводила на думку, що наші прадавні трипільські предки точно знали, на відміну від більшості з нас, у чому секрет щастя і по-справжньому радісного життя.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment