ЗАЯВА

Правління Луганського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка

Як і всі українські патріоти, просвітяни Луганщини надзвичайно обурені і самим фактом ухвалення в цілому закону України “Про засади державної мовної політики”, і тим, у який волюнтаристсько-шахрайський спосіб — без жодного дотримання регламенту й урахування понад двох тисяч внесених до тексту цього закону поправок — він ухвалювався.
Ми бачимо, що ухвалення цього закону 3 липня 2012 року Верховною Радою під головуванням комуніста А. Мартинюка вже призвело до громадянського протистояння в державі на всіх рівнях та крайньої поляризації українського суспільства. Водночас цей закон не має жодного стосунку до захисту прав “російськомовного населення”, він спрямований лише на виконання політичного замовлення Кремля, який усіляко намагається повернути нашу державу в річище своєї імперсько-колоніальної політики, розуміючи, що без України Росії ніколи знову не стати наддержавою.
Під час проведення численних громадських зборів їхні учасники (не лише просвітяни та члени національно-патріотичних організацій, а й представники російськомовної інтелігенції краю) одностайно й гостро засуджували ухвалений Верховною Радою одіозний законопроект Ківалова—Колесніченка. Свідомі громадяни України незалежно від етнічного походження й місця мешкання добре розуміють, що мовний ажіотаж регіоналів і комуністів викликаний їхньою неспроможністю й небажанням розв’язувати нагальні проблеми держави та народу — корупції, численних соціальних хвороб, кишенькової прокуратури та судів, невиправдано завищених тарифів на комунальні послуги та багато інших.
Антинародний і вибухонебезпечний для держави й суспільства характер псевдозакону зрозумів навіть Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, який, не бажаючи брати на себе відповідальність за його ухвалення, не підписав “документ” і подав у відставку. Це дає нам достатньо підстав вважати, що “мовний” закон не ухвалено.
Закономірними стали численні громадські акції протесту проти нищення державної мови. Очікуваною була й озлоблено-шовіністична реакція влади на ці виступи в одному з найбільших “біло-синьо-червоних” заповідників України — на Луганщині. Обласні “народні обранці” скликали позачергову сесію спеціально для ухвалення заяви з “мовного” питання, а під стіни луганського “білого дому” силою адмінресурсу було зігнано близько півтисячі людей — працівників бюджетної сфери, було також дано вказівку квартальним привести для “одобрямсу” щонайменше по п’ять осіб. Тих же, хто відмовився підтримати “русскій язик”, уже звільняють з роботи. Виступи обласних депутатів украй агресивні, сповнені ненавистю до всього українського. Один із них, генеральний директор обласної державної телерадіокомпанії Р. Мірошник заявив, що українською мовою “якщо ми вчимо своїх дітей, то позбавляємо їх всього і ростимо недорасу”. Присутня на сесії директор Українського центру оцінювання якості освіти (державної структури, створеної на виконання Указу Президента й постанови Кабміну) Ірина Зайцева сказала, що “треба йти далі — ухвалювати закон про реальну двомовність в Україні”.
На наше переконання, те, що сьогодні політикани-українофоби, особливо у східних і південних областях, чинять з українською мовою, є наслідком безперервного впродовж усіх двадцяти років незалежності панування тут антиукраїнської влади, яка повністю зруйнувала промислове виробництво, сільське господарство, призвела до зубожіння народу. На цьому тлі надумана мовна “проблема” разом із жалюгідними передвиборними подачками залишається єдиним козирем у руках регіоналів і комуністів, на який вони сподіваються, щоб увічнити своє всевладдя.
У зв’язку з подіями та обставинами, пов’язаними з незаконним і цинічним ухваленням Верховною Радою України в цілому закону “Про засади державної мовної політики” та підтримкою його Луганською обласною радою, вимагаємо:
— негайної відставки Президента України В. Януковича та Кабінету Міністрів і проведення позачергових виборів Президента України;
— зняття з розгляду законопроекту С. Ківалова—В. Колесніченка “Про засади державної мовної політики” та позбавлення його авторів і їхнього ідейного натхненника — голову фракції Партії регіонів у ВРУ О. Єфремова — громадянства України;
— притягнення до відповідальності першого заступника Голови Верховної Ради України А. Мартинюка, який у порушення процедури розгляду законопроектів та Регламенту роботи Верховної Ради України (який є Законом України) поставив на голосування законопроект С. Ківалова—В. Колесніченка “Про засади державної мовної політики”;
— заборони діяльності й недопущення до наступних виборів у Верховну Раду України Партії регіонів та Комуністичної партії України, які сіють розбрат в українському суспільстві й послідовно ведуть Україну до розколу;
— розпуску Луганської обласної ради та інших обласних і місцевих рад, які підтримали законопроект С. Ківалова—В. Колесніченка “Про засади державної мовної політики”;
— відновлення в паспорті громадянина України графи “національність”, що дозволить об’єктивно оцінювати мовний склад населення України і її окремих регіонів та населених пунктів.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment