Обмін думками з молоддю

Валентина ЄФРЕМОВА,
заслужений працівник культури України

Нещодавно відбувся круглий стіл, в якому взяли участь волонтери української та корейської молоді на тему “Побудова культури миру”. Організаторами зустрічі була Федерація всесвітнього миру на чолі з головою правління Михайлом Ілліним, Громадська рада з питань молодіжної політики при Головному управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту, яку очолює Тетяна Коцеба, та команда Київського міського центру сім’ї “Родинний дім” на чолі з директором Галиною Козловою.
— Ми впроваджуємо в життя комплексні програми, в яких головним напрямом є підтримка людей, що опинилися у скрутних обставинах. Сотні молодих подружжів зуміли зберегти сім’ю завдяки праці наших психологів. Чимало людей завдяки нашій організації знайшли роботу, розпочали власний бізнес, отримали допомогу у лікуванні, оздоровленні. Ми вважаємо, що розвиток творчої діяльності допомагає людям не тільки отримати задоволення, а й помножити красу оточуючого світу. Тому й започатковуємо творчі проекти, до яких залучаємо цілі родини. Ми намагаємося втілювати у життя державну політику зі збереження родинних цінностей, — зазначила Г. Козлова.
Поняття “культура миру” було сформовано на Міжнародному Конгресі, що відбувся в Кот д’Івуарі 1989 року. Конгрес рекомендував ЮНЕСКО “допомогти побудувати нове бачення миру шляхом розвитку мирної культури на основі загальнолюдських цінностей поваги до життя, свободи, справедливості, солідарності, толерантності, прав людини і рівностей чоловіка та жінки”. Так почалася еволюція нового поняття: культура миру. Впроваджені заходи позитивно вплинули на постконфліктні ситуації між державами. У життя втілено широкомасштабні проекти на міжнародному рівні, проведено міжнародні форуми, сформовано молодіжні неурядові організації, залучено засоби масової інформації. Усі ці заходи відбуваються заради миру, ненасильства і толерантності в усьому світі.
Як зазначив М. Іллін, на основі пропозицій лауреатів Нобелівської премії миру було вирішено назвати десятиріччя 2001—2010 рр. “Міжнародним десятиліттям культури миру і ненасильства над дітьми світу”. Тому важливо, щоб молодь брала у цій програмі активну участь, і ми раді приймати в Україні наших корейських друзів.
В обговоренні взяли участь голова молодіжної Громадської ради з питань молодіжної політики при Головному управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації Людмила Рудкевич, яка підкреслила важливість діяльності саме молоді у розбудові суспільства, бо їй належить майбутнє. “Нашими партнерами у роботі є 18 громадських організацій, але ми мріяли розширити зв’язки з зарубіжжям. Через фестиваль “Студентська республіка” впроваджуємо в життя програми з управління та розвитку міста, — сказала Л. Рудкевич.
Волонтерка з Кореї Кім Джу Бін зізналася, що раніше не замислювалася над такими питаннями, бо вважала, що головне — мир у власній родині. “У нашій сім’ї шестеро дітей, тому уявляєте, як важко не сваритися. На рівні багатодітної родини потрібно навчитися поступатися. Але я відчуваю: якщо подолаємо внутрішні проблеми, то виростемо гідними членами суспільства”.
Чонг Чунг Хьєн, майбутній студент Київського національного інституту дизайну та сучасних технологій, розповів, що протягом тижня група побувала у Лаврі, на Майдані, відвідали музейний комплекс у Пирогові. Здивував вітряк, такого в Кореї не побачиш. А сільські хати дуже схожі на корейські. Київ вразив золотими куполами церков, така повага народу до історичних традицій свідчить про збереження духовності та культури в Україні. “У нас сформувалося уявлення про вашу прекрасну державу, а це крок до формування сталого миру”, — зазначив він.
Мама Кім Ін Гіла — японка, а батько — кореєць, тому в родині певний час шукали компроміси з багатьох питань. Сьогодні у них щаслива родина, в якій вміють бути уважними один до одного. Хлопець вважає, що важливо побудувати дружні стосунки між молоддю різних держав. Адже молоді притаманні рух, енергія, а ці якості — двигун прогресу.
“Я вважаю, що найважливіше для людини — уміння віддавати. Зараз я вивчаю культуру Японії, Китаю, Кореї, тож переконаний, що через культуру можна будувати мости дружби. Для української молоді важливо подолати стереотипи, тоді сформується власний позитивний напрям у розбудові культури миру”, — сказав соціолог Родинного дому Валерій.
Для Тетяни Коцеби допомога людям у вирішенні багатьох життєвих питань є першочерговою. Вона багатодітна мати, та встигає очолювати широкомасштабні проекти на шляху розбудови миру. “Почала я з власної родини, і сьогодні у нас міцна сім’я, ми турбуємося один про одного і живемо у любові та гармонії. Але мене хвилює оточення, в якому розвиваються мої діти, тому прагну втілювати у життя проекти зі зміцнення сімейних цінностей, що вплинуть на формування доброзичливих відносин між державами”.
Обмін думками допоміг молоді замислитися над важливістю побудови культури миру в суспільстві.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment