Житомирщина на захисті рідної мови

Святослав КАРПЕНКО

Як особисту образу сприйняли національні патріоти Житомирщини внесення на розгляд Верховної Ради України закон “Про засади державної мовної політики” регіоналів Колесніченка—Ківалова.
Після сесії Головної ради “Просвіти”, що відбулася в Києві 15 червня, та прийняття нею звернення до українських громад, 20 червня відбулось розширене засідання ради обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” за участю представників творчих спілок, національно-культурних товариств області, яке прийняло ухвалу і звернення до мешканців області, де, зокрема, наголошувалось: “Ухвалення названого закону поверне практику минулого: асиміляцію і денаціоналізацію українців, а тоді — духовний і фізичний геноцид українського народу. З метою недопущення ухвалення цього закону всім патріотам України слід ставати на захист своїх конституційних прав, української мови, для чого організовувати мітинги, пікети місцевої влади з вимогою недопущення ухвалення цього злощасного закону і зняття його з розгляду взагалі”.
22 червня з ініціативи обласної “Просвіти” спільно з партією “Свобода” було проведено мітинг протесту проти зазначеного закону біля облдержадміністрації, прийнято звернення до органів місцевої влади та Президента України з вимогою зняти злополучний закон з подальшого розгляду. Широкого розголосу набрала тема в Інтернет-мережі.
Проте 3 липня одіозний закон було ухвалено в другому читанні у Верховній Раді, так само по-шахрайськи і неправочинно. Знову почалися активні протести національно свідомих українців, які вилилися в криваве побоїще силовиків із пікетниками біля Українського дому в Києві.
5 липня в Житомирі створено обласну громадську раду “Комітет захисту української мови” як філію Всеукраїнського комітету з ініціативи викладачів Інституту філології та журналістики Житомирського держуніверситету та облоб’єднання “Просвіта”. У ньому взяли участь близько сотні викладачів та науковців вишів, учителів обласного центру. Прийнято напрям роботи комітету, обрано керівний склад. Головою обрано доктора філологічних наук, професора Житомирського державного університету ім. І. Франка Віктора Мойсієнка, заступником — голову Житомирської “Просвіти”, лауреата премії ім. Івана Огієнка Святослава Васильчука.
Комітет звернувся з відозвою до мешканців міста провести 9 липня мітинг на захист української державної мови від посягань україноненависників та руйнівників нашої державності.
Мітинг відбувся призначеного дня. До нього долучились партії “Свобода”, “Батьківщина”, “Фронт змін”, багато громадських організацій (насамперед “Просвіта”) та окремих громадян — понад тисячу осіб. Запрошено депутата Верховної Ради Андрія Парубія, який виступив із яскравою патріотичною емоційною промовою. Говорили також професор Віктор Мойсієнко, голови обласних організацій партій: “Свобода” — Сидір Кізін, “Фронту змін” — Геннадій Зубко та ін.
За підсумками мітингу прийнято резолюцію, яку направлено керівникам обласної та міської влади. Одним із пунктів є: в тижневий термін скликати позачергові сесії й ініціювати прийняття звернення до Президента України з вимогою накласти вето на скандальний закон.
Інформацію про мітинг, фотознімки з нього вмістили Інтернет-видання міста, передали по радіо, показали по обласному телебаченню.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment