Союз патріотичних сил «Наша Україна» стартував у виборчих перегонах

nu3Петро АНТОНЕНКО

30 липня ЦВК офіційно оголосила початок виборчої кампанії 2012 року: 28 жовтня відбудуться вибори Верховної Ради України 7-го скликання.
Оновленим законодавством встановлено три суттєві зміни порівняно з виборами парламенту восени 2007 року. Перше — введена змішана виборча система, тобто половина складу парламенту обирається за партійними списками в загальнодержавному виборчому окрузі, половина — у 225-ти одномандатних округах. Друге — у виборчому процесі відсутні блоки партій, балотуються лише партії. Третє — підвищено з 3-х до 5-ти відсотків прохідний бар’єр для цих партій.
Уже в перші дні виборчої кампанії, згідно з її календарем, відбулися з’їзди основних політичних сил, які затвердили партійні списки кандидатів, а також кандидатури по мажоритарних округах.
31 липня у Міжнародному центрі культури і мистецтв свої з’їзди провели партії, які увійшли до недавно створеного Союзу патріотичних сил “Наша Україна”. Це Політична партія “Наша Україна”, Українська народна партія і Конгрес українських націоналістів. До цього Союзу влилися також понад 30 громадських організацій, серед яких — Всеукраїнське Товариство “Просвіта”, Спілка офіцерів України, Товариство “Меморіал”, козацькі, жіночі, молодіжні організації. Представники цих організацій також увійшли у списки кандидатів по загальнодержавному окрузі і по мажоритарних округах.
Спершу в МЦКМ провели свої з’їзди УНП і КУН. Вони затвердили кандидатури від своїх партій у загальний список Союзу патріотичних сил. Оскільки нове виборче законодавство вимагає подання списку від однієї партії, то НУ, УНП і КУН уклали угоду, що такий список буде подано від Політичної партії “Наша Україна”. Дві інші партії подали свої кандидатури в цей список, а за квотою НУ йдуть і представники громадських організацій.
З’їзди УНП і КУН затвердили також кандидатів, яких пропонують у мажоритарні округи, — згідно зі своїми квотами. Загалом же СПС виставляє кандидатів по всіх 225-ти мажоритарних округах. І по кожному буде єдиний узгоджений кандидат від трьох партій. Принципово, що з’їзди УНП і КУН ухвалили резолюції про підтримку єдиного кандидатського списку і про підтримку узгоджених кандидатів по кожному округу.
З’їзд партії “Наша Україна” (за участю делегатів від двох інших партій) відбувся під головуванням лідера партії, Президента України 2005—2010 років Віктора Ющенка. У доповіді він дав чітку характеристику тій тривожній ситуації, в якій опинилася Україна за два з половиною роки правління регіоналів. Підкреслив, що Союз патріотичних сил “Наша Україна” йде на вибори як альтернатива нинішній антиукраїнській владі, як патріотична опозиція.
З’їзд затвердив виборчий список “Нашої України”, першу п’ятірку якого очолив Віктор Ющенко.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment