Відбувся мозковий штурм «Як я можу захистити Україну»

shturmЛюдмила ІЛЬЄНКО
Фото Олександра ЗАКЛЕЦЬКОГО

Днями в агентстві RegioNews відбулася прес-конференція творчих особистостей та громадських діячів, яким небайдуже принизливе становище, у якому українська мова та українці опинилися на власній Батьківщині на 21-му році незалежності.
Законопроект Ківалова—Колесніченка, пригнічення системи освіти, зрадницька позиція багатьох народних депутатів не можуть не обурювати український загал. За словами організаторів штурму, цей мовний закон і спосіб його ухвалення стали апофеозом парламентського свавілля, коли ігнорується не тільки думка колег-депутатів, а й закон, мораль, совість… “Що робити в цих умовах звичайним людям? Як захистити Україну у своєму селі, на своїй вулиці? Як припинити депутатське шахрайство? Як повернути в країну порядність і повагу до себе?” — такі запитання винесли на обговорення організатори акції — письменники брати Капранови.
Для інформаційного агентства — це також старт інноваційного сервісу, який у форматі відеомосту між регіонами України дозволяє спікерам з усіх куточків країни обговорити актуальну та наболілу сьогодні тему.
Відеоміст відбувся у Києві, Харкові, Львові, Дніпропетровську, Сімферополі, Одесі, Херсоні, Сумах. Участь у штурмі з боку столиці взяли письменник Дмитро Капранов, народний депутат та ініціатор Всеукраїнського комітету захисту української мови Олесь Доній, співкоординатор руху “Простір свободи” Юрій Пивоваренко та інші громадські активісти.
Один з очільників актуального руху “Український дім” Віталій Селік сказав: “Ми закликаємо приєднуватися до нас, йти до можновладців і посадовців із заявами, аби вони щось робили”. Катерина Чепура з руху “Помста за розкол країни” закликала боротися за зниження рейтингів народних депутатів та політичних партій, які голосували за законопроект у Верховній Раді України, та осіб, що своїми діями сприяли ухваленню законопроекту.
Активісти також закликали взяти участь у боротьбі, розклеюючи агітаційні наклейки з написом “Бойкотуй! Вони розколюють Україну, нищать державну мову” поруч з рекламою бізнесу зрадників, такого як “Щедрий дар”, “Гаврилівські курчата”, “Немирів” тощо. Олесь Доній доповів, що ведеться мобілізація волонтерської діяльності, щоб викладати рідну мову для тих, хто хоче нею оволодіти в рамках програми “Навчи друга розмовляти!”.
Висловилися також інші міста України, виявивши неабияку солідарність. Серед виступаючих був Євген Положій (газета “Панорама”) з Сум; Володимир Притула, кореспондент “Радіо свобода”, голова Комітету з моніторингу свободи слова у Криму; відома львівська письменниця Мар’яна Савка та інші.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment