Захистимо мову — збережемо Україну!

Під таким гаслом 30 липня під стінами Львівської облдержадміністрації відбувся пікет, організований Львівським обласним об’єднанням ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка.

Ярослав ПІТКО,
голова Львівського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка

Розпочинаючи виступи, голова Львівського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка Ярослав Пітко наголосив на небезпеці ухвалення антидержавного, антиконституційного закону “Про засади державної мовної політики”, спрямованого на знищення української мови, на розкол суспільства, що загрожує втраті незалежності України.
Ухваливши цей закон, влада продемонструвала свою антиукраїнську сутність. Пограбувавши український народ матеріально, вона вирішила забрати в нього душу — мову і таким чином перетворити українців на денаціоналізоване населення.
Ми повинні знати, що колесніченки, єфремови, ківалови є тільки виконавцями програми утвердження так званого “руського міра”.
І цьому можна протиставити одне — “будувати свій український світ”, консолідувавши всі здорові українські сили навколо національної ідеї — побудови Української самостійної соборної держави. Але бути рішучими і впевненими у власній силі.
Нагадаємо, що свою рішучість відстояти мову, державу, честь і гідність просвітяни Львівщини продемонструвати 5 червня під стінами Верховної Ради України і у протестних акціях біля стін Львівської обласної державної адміністрації.
10 червня 2012 року на засіданні ради Львівського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” імені      Т. Шевченка ухвалено рішення про проведення в районах та містах області акцій на захист української мови як початок протестної акції “Українська хвиля”, що має прокотитись по всій Україні. Того ж дня на площі перед Львівською міською радою відбулося багатотисячне віче на захист української мови. Такі акції відбулись у всіх районах і містах області.
Львівське обласне об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка закликало громадські організації вийти зі складу Громадських рад при обласних та районних адміністраціях. На це відгукнулася низка громадських організацій Львівщини. Просвітяни також звернулися до Громадської гуманітарної ради при Президенті України з пропозицією про її саморозпуск.
Окрім того, на Львівщині стартувала акція “Читай, дивись і слухай українське”, яка проводиться “Просвітою” з 2000 р., ще з часу акцій “Україна без Кучми”. У програмі — виставка-продаж української книги, презентація українських видань за участю авторів, пропагування української пісні, кіно.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment