Харківський Майдан — боротьба триває!

Світлана ШКУРАЙ,
Харків

Захисники української мови у Харкові продовжують безстрокову акцію протесту.
На площі досі діє неофіційна заборона розміщення наметів чи навіть тентів, щоб захиститися від спеки. Тутешні активісти змушені пектися під промінням полуденного сонця та спати вночі під відкритим небом. На жаль, не всім підходить такий варіант: хтось не може довго перебувати на сонці через слабке здоров’я, хтось має довгий робочий день. Саме через це гуртуються у Харкові ввечері. Щодня о 19 годині на площі Свободи відбуваються розважально-мистецькі заходи: читання поезій, співи під гітару, конкурси дитячого малюнка на асфальті, виступи музикантів і бардів. Сергій Жадан, Сашко Ушкалов, Ігор Зарудко підтримали майданівців, прочитавши свої поезії.
Щодня біля прапорів і плакатів чергують люди. Вдень тут буває до 15 осіб, а ввечері збирається кілька десятків. Залишаються ночувати 5—6 охочих. Та ніхто не падає духом! Майданівці продовжують інформувати населення про дії влади та проводять кампанію “Помста за розкол країни”.
Проти законопроекту підписуються не тільки українськомовні. Багато тих, хто спілкується російською, також залишають підписи, пояснюючи це так: Україна повинна мати одну державну мову — українську, а говорити можна будь-якою. Трапляються і такі небайдужі громадяни, які палко захищають російську. Інколи вдається переконати в абсурдності та непотрібності законопроекту, хоча деякі просто приходять посваритися.
Нагадаємо, що безстрокова акція проти законопроекту про регіональні мови у Харкові розпочалася бійкою з міліцією. 3 липня о 22 годині на площі Свободи харківські активісти поставили перший намет. Згодом другий. За півтори години до них підійшли міліціонери, назвали акцію незаконною. На прохання скласти протокол на місці, а не у відділку, як бажали правоохоронці, заштовхали трьох мітингувальників, активіста ХОО ВМГО “Молода Просвіта” Дмитра Пилипця, його матір Галину Кузьмівну та Романа Черемського, активіста “Спілки української молоді”, до автомобіля, так щедро посипаючи “правопорушників” стусанами, що наступного дня їм довелося знімати побої.
Під час першого та другого читань законопроекту харківські активісти провели два мітинги на підтримку української мови. 1 червня харківський осередок “Молодої Просвіти” повідомив про проведення акції проти законопроекту Колесніченка—Ківалова. Цього ж дня суд заборонив її, мотивуючи таке рішення “підвищенням імовірності виникнення ДТП”, хоча в документі заявлено, що участь братимуть лише 50 осіб, а захід відбудеться біля пам’ятника Шевченку. Тоді повідомлення про аналогічну акцію (але на площі Свободи) подав і Дмитро Пилипець. Її також суд заборонив. Попри всі перипетії, мітинг відбувся.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment