Акція на сходах під Українським домом — наша спільна справа…

На сходах під Українським домом люди протестують на захист української мови на території держави Україна. Це постійна, щоденна боротьба мільйонів за свої права на рідній землі. Ми — нащадки тих, хто пережив польський і російський колоніалізм, радянський тоталітаризм. І те, з чим ми боремося, це не тільки боротьба з наслідками колоніалізму й тоталітаризму, а й намагання їх реанімувати, надати їм законності.
Для того, щоб акція тривала, і ми мали можливість поспілкуватися з однодумцями, крім голодувальників під Українським домом є люди, котрі забезпечують щоденне життя цього плацдарму українського духу. Сьогодні мова про них.

Аліна БОДНАР, 19 років, м. Сокиряни, Чернівецька область:
— Зараз я очолюю прес-центр табору “УкрДім. Нова хвиля”. На даному етапі дуже важлива інформаційна робота, оскільки 24 серпня “УкрДім. Нова хвиля” організовує всеукраїнський з’їзд громадських організацій і небайдужих громадян. Завдання  нашого прес-центру — змінити пасивний світогляд людей, адже якщо ми хочемо змінити Україну, то  повинні насамперед змінити себе. Нам дуже потрібна інформаційна підтримка, а також свідомі українці, які допоможуть нам у робочі будні. Якщо Ви бажаєте допомогти, то телефонуйте за номером: 0969913200 (“УкрДім. Нова хвиля”, прес-центр).
Чекаємо Вас 24 серпня 2012 року під “Українським домом” за адресою вул. Хрещатик, 2, о 10 годині.
Олександр ПРУДНІКОВ, 28 років, м. Київ:
— Моя мета — творити нове майбутнє. Я  біля Українського дому з 6 липня. 28 років розмовляв російською мовою, але вирішив підтримати акцію на захист української, саме тут познайомився із щирими людьми з усієї України,  поспілкувався і збагнув, що таке рідна мова. З 6 липня розмовляю українською, вдосконалюю її за допомогою уроків у “гостинній республіці”. Мене надихають люди, які боролися за незалежність нашої держави.
Я комендант табору “УкрДім. Нова хвиля”. Забезпечую порядок у таборі, організовую роботу кухні, прес-центру, інформаційного столу, розпоряджаюся коштами, які люди жертвують на нашу акцію.
Запрошую всіх свідомих українців 24 серпня 2012 року о 10 годині прийти під “Український дім” за адресою Хрещатик, 2, на захист української мови.
Олександра ТУРЯНСЬКА, 73 роки, етномузиколог, член Національної спілки композиторів, м. Івано-Франківськ:
— Я українка, і тому я тут. Моя донька вважає, що участь у політичних акціях не дає результату, що на нас ніхто не зважає, але, як відомо, крапля камінь точить, і якщо кожен вкладе свою частку у спільну справу, тоді буде результат.
Протягом останнього тижня я збираю підписи, готую і приношу з дому обіди, спілкуюся з прихильниками, роз’яснюю нашу мету, щоб у людей, які до нас приходять, сформувалася позитивна думка про акцію.
Іван НАГОРНИЙ, 53 роки, м. Канів, Черкаська область:
— Я сюди приїхав на захист української мови — єдиної державної. У таборі  проводжу агітаційну роботу, забезпечую порядок і охороняю табір. На днях до нас приєднається Канівський козацький полк, який 24 серпня 2012 року в Києві братиме активну участь у акції.
Тамара ШЕВЧУК, 17 років, м. Івано-Франківськ:
— Коли мені зателефонували з громадської організації “Відсіч” і повідомили про події, які відбуваються, я одразу взяла квиток на найперший потяг, що їхав із Франківська в Київ. Мене обурює ставлення до української мови, культури, звичаїв, історії в нашій державі. Більшість свого життя я прожила в Аргентині й  самотужки в іспаномовній країні вивчила українську, навчилася вишивати, самостійно розбиралася в історії країни. Надзвичайно обурена ситуацією, що склалася в Україні, дивує, що  люди не поважають своє, рідне…
Степан СТЕПАНОВИЧ, м. Трускавець:
— Я оберігаю табір від провокаторських наступів і створюю атмосферу любові та взаємоповаги. Дякую тим хлопцям і дівчатам, що своєю жертвою на граніті ви увиразнюєте злочинну аморальність влади і наближаєте її неминучу поразку. Завдяки вам змужніють серця новітніх предтеч, що викриватимуть мерзоту нашого суспільного занепаду. І захищене вами українське слово знову виблискуватиме своєю чистотою.

Роман ЛАПУДА, Оксана СЕМЕНЮК

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment