Активістів харківського мовного Майдану влада переслідує за їхні переконання

У Харкові триває безстрокова акція протесту, попри намагання її зупинити місцевою владою. Харківська міська рада подала позов до адміністративного суду на харківський осередок “Молодої Просвіти” та Спілку української молоді, аби заборонити мовний Майдан, який суд задовольнив.   10 серпня 2012 р. харківська міліція оточила пікетувальників і змусила їх зійти з майдану Свободи. Пікетувальники перейшли до пам’ятника Тарасові Шевченку і продовжили безстрокову акцію протесту.
З понеділка 13 серпня переслідування активістів харківського мовного Майдану продовжилось. Ввечері за позовами харківської міськради судді Харківського окружного адміністративного суду винесли ще дві постанови про заборону акції. Отже, загальна кількість судових заборон — вже п’ять. Також є три судових рішення щодо адміністративної відповідальності організаторів та активних учасників мовного протесту.

Резолюція мітингу протесту проти Закону № 5029-VI “Про засади державної мовної політики”
Ми, учасники мітингу, висловлюємо рішучий протест проти Закону №5029-VI “Про засади державної мовної політики”.
Вимагаємо:
Генеральній прокуратурі України і Службі безпеки України розслідувати злочинну антидержавну діяльність Віктора Федоровича Януковича, нардепів Колесніченка, Єфремова, Ківалова й усіх причетних до злочинного ухвалення цього закону.
Закликаємо:
Усіх небайдужих громадян до протестних законних акцій і заходів, які не даватимуть упровадити мовний закон доти, поки його не буде скасовано, а саме:
1. Ігнорувати впровадження зазначеного закону.
2. Гуртуватися навколо українських громадських рухів, організацій, партій.
3. Поширювати правдиву інформацію про ситуацію в Україні.
4. Активно працювати на зниження рейтингу Партії регіонів, інших партій, кандидатів у депутати, котрі підтримали протиправний закон.
5. Агітувати знайомих за свідоме голосування проти злочинців у владі.
6. Брати особисту участь у майбутньому виборчому процесі як громадські спостерігачі, члени ДВК, журналісти задля унеможливлення фальшування результатів.
7. У разі фальшування виборів їхати до Києва з метою недопущення незаконного приходу до влади фальсифікаторів.
8. Стимулювати попит на українськомовні ЗМІ й популяризувати українську мову особистим прикладом.
9. Активізувати й розширити українське культурне життя шляхом представлення якнайширшому загалові творчих надбань українського народу.
Заявляємо про продовження безстрокової акції протесту харківців проти мовного закону, яка триває безперервно від 3 липня 2012 року, попри протидію влади.
Порятуй мову — збережи державу!

Майдан на захист української мови,
Харків

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment