Де їхній інстинкт самозбереження?

Лариса МОРОЗ,
доктор філологічних наук,
професор

…Чогось я таки не розумію, не годна збагнути…
…Ні, розумію, чому саме у день прибуття церковних гостей наприкінці липня телеканал духовних програм “Глас” (винятково російськомовний, як, утім, і більшість телеканалів України) показав цей фільм (не “зловила”, на жаль, його назви): хотіли виявити свою гостинність. Не розумію самої суті показаного. Не розумію, чому в селі Кислівка Таращанського району Київської області будуються (впродовж 10 років!), та вже й функціонують, церква і монастир “Святих царствених мучеників”. Може, хтось подумає, що йдеться про закатованих імперією впродовж 358 років борців за волю України?.. Аж ніяк! Наші земляки (чи люди, завезені сюди? Адже ясно, що триває потужний вплив на наших людей, а найбільший — на дітей!) моляться за останнього царя Росії та його сім’ю, по-звірячому розстріляних большевиками… Зрозуміло, що жодна нормальна людина не може схвалити те підступне вбивство. Але чи вже так мало місця у Росії для таких храмо-монастирських комплексів, мало їхніх співвітчизників, аби молилися за тих, кому перед смертю помолитися не дали?! (Чи то нам так показують, що вся оця “територія” й досі є російською, імперською власністю?) Хоч би хто з істориків (чесних, справжніх) розповів мені, які заслуги того царя перед Україною і яка провина України у його вбивстві…
Натомість, майже здогадуюся, чому в день відкриття Олімпіади у Лондоні канал “2+2” майже півдня зомбував глядача серіалом “Заговор кукловодов”, де значну частину присвячено викриттю британської розвідки, яка, виявляється, вже мало не століття що тільки не робить, щоб зруйнувати Росію… Навіть російсько-японську війну спричинила (про Першу світову щось таке я вже колись читала). Навіть убивство Распутіна організувала, бо ж він не радив цареві ув’язуватися у війну… Ну припустімо, що тут якусь роль могли відіграти чиїсь приватні інтереси (а за те, як завжди, розплачувалися цілі народи й країни). Але що то за імператор, який не може ухвалити розумного розсудливого державного рішення без поради неписьменного селянина?! (Чи нам, за давньою звичкою імперських пропагандистів брехати, щось досі недорозповіли про цього селянина? І далі брешуть, аж вуха в’януть?..)
Іще толком і не натішившись викриттям Великої Британії, анонімні автори фільму заповзялися у найвідворотніших барвах “розмальовувати” явище фантастичне — “рептильну цивілізацію” (тобто, зміїну, гадську). Вони, оті плазуни, що набули людської зовнішності, мовляв, прибули з глибин космосу — для того, щоб пограбувати нашу планету, бо для їхніх світів дуже потрібне наше (земне) золото. І вони, “викачуючи” золото, водночас відволікають нашу увагу казочками про… прибульців — зелених, сірих і ін. та про їхні НЛО… (А між іншим, у попередні дні у серіалі “Секретная территория”, як і тут, науковці Російської академії наук так само всерйоз розповідали про здобутки уфологів — і російських, і зарубіжних. І навіть голос диктора, що озвучував закадровий текст в усіх фільмах, про які веду мову, — один і той самий, лише інтонації змінюються: то схвалення виражають, то викриття…)
…І спробуйте вгадати: про яку країну розповідають такі жахи… Усе те — про США!!! Та й загалом, за їхніми словами, про “англосаксонський світ”. Колоритні у своїй огидності деталі я спеціально одразу викидала з пам’яті (не хочу негативом засмічувати голову!). Можу лише одне повідомити: вони надто нагадували “совкову” пропаганду.
Звучало й запитання: “Хто врятує світ?” Звісно ж, Росія, — адже то найдуховніша, найсвятіша у світовій історії держава! Морально досконала, бездоганна… З’явився, щоправда, маленький реверанс у бік Шамбали, але головним чином тому, що про неї писали росіянки О. Реріх, В. Крижановська, О. Блавацька (останні дві родом з України).
…Машина пропаганди набирає швидкості. Обхідні шляхи стають дедалі ускладненішими, але мета не змінюється…
Я щиро зичу Росії загалом і кожній людині в ній усілякого добра і процвітання. Але не можу зрозуміти зокрема такого. Люди, які у нас в Україні вперто ведуть антидержавну діяльність, ухвалюють закони антиукраїнської спрямованості (такі, наприклад, як нещодавно “прийнятий” закон щодо мов, наслідки якого навіть страшно уявити — чистісінька валуєвщина) — чого вони домагаються? Щоб зникла наша держава, щоб стала знов генерал-губернаторством великої імперії? Не дай, Боже, звісно, але — що, як раптом станеться?.. Де тоді будуть усі вони?! Що робитимуть?! Чиститимуть чоботи (які один відомий політик збирався ополіскувати в Індійському океані)?! Ну, ще можу зрозуміти, що їм бракує чи то знань історичних (про ті понад 100 заборон царських чиновників на українську мову), чи інтелекту, щоб самостійно “вирахувати” можливі чи й неминучі наслідки. Але не можу збагнути: де їхній ІНСТИНКТ САМОЗБЕРЕЖЕННЯ?! Невже знищений нечуваним багатством, яке так швидко опинилося в їхніх загребущих руках?.. Чи тим підлітковим захопленням, тріумфом від “бліц-крігу” на території противника, тобто людей культури — цілком протилежної їхнім “пальчики-ріжками” і щенячій радості: “ми іх здєлалі, как котят!!!” Тобто, “мить щастя” цілком засліплює у дитячій грі… А на вигляд же ніби дорослі люди! За їхніми власними твердженнями — професіонали… НЕ РОЗУМІЮ!!!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment