Маски скинуто

Підписання одіозного мовного закону Ківалова—Колесніченка—Литвина—Януковича викликало й дивну реакцію з боку тих, хто начебто вболіває за нашу державну мову. Дехто мало не всю вину за з’яву цього новітнього валуєвсько-емського указу приписав… групі представників інтелігенції, яка напередодні підписання закону Януковичем мала з ним зустріч у Криму. До цих людей радикали вже пред’явили претензію: чому це Драч, Мовчан, Жулинський та інші учасники зустрічі не заблокували підписання цього закону. Треба було, мовляв, Президенту виставити суворий ультиматум, а вони, наївні, повірили, що Янукович глибоко сумнівається щодо закону і таки його не підпише.
До таких гучноголосих мудрагелів можна б пред’явити контрпретензію: чому ж це вони два з половиною роки тому “не заблокували” прихід до влади відверто антиукраїнських сил в особі Януковича і його команди? Напевно ж, одні з теперішніх крикунів голосували за самого Януковича, інші за декоративних кандидатів, яких виставили регіонали, треті стали “противсіхами” або зовсім не прийшли на вибори на радість мастакам виборчих фальсифікацій.
Весь цей лемент дещо нагадує модні в останні тижні нападки на об’єднану опозицію, які викликають лише велике задоволення у влади. Ура-патріоти пред’являють опозиції претензії, що та не змогла “заблокувати” ухвалення цього закону в залі парламенту. Найпростіше відповів на це один із лідерів опозиції Анатолій Гриценко, ще в день так званого “голосування” в Раді: всі ті “блокування” і “ламання мікрофонів” — просто ігри. Ну, поламали мікрофона Мартинюкові, він спокійно протяг “голосування” з крісла Литвина. Заблокували трибуну — Мартинюк всядеться в залі у крісло котрогось з депутатів і проведе голосування звідти, і так уже було, пригадайте приведення до присяги омбудсмена. Врешті, зазначив Гриценко, якщо заблокуємо двері і вікна парламенту, то так звана правляча коаліція збереться на Банковій і проголосує що завгодно в Адміністрації Президента, філією якого вона і є.
Так що питання в тому, яка це Верховна Рада. І стократ права Юлія Тимошенко, як би хто до неї не ставився, яка заявила: треба просто негайно переобрати цю Раду на осінніх виборах і новому парламенту тут же скасувати одіозний мовний закон.
А зустріч представників інтелігенції з Януковичем у Криму викликала нападки й з іншого флангу, від відвертих україножерів. Вони розродилися заявою на адресу Президента, в якій дорікнули йому, що то зовсім не та інтелігенція, з якою йому треба щось обговорювати. Точніше, окрім цієї інтелігенції є й інша, яка палко підтримує скандальний мовний закон.
Хочеться одразу погодитися з тим, що інтелігенція є різна. Є, наприклад, народна артистка України, котра йде на вибори під другим номером у списку партії регіоналів, що готова запродати і народ, і Україну. Є всякі…
Але час назвати поіменно цю компанію, що провела на тому тижні в київському представництві Російського інформагентства (а де ж іще) своє зібрання. На чолі списку — відомі україножери: журналіст Олександр Чаленко, Олесь Бузина, Володимир Корнілов, директор Української філії Московського Інституту країн СНД. Нещодавно цей заклад отримав державний статус, і відтепер у нашій столиці діє пропагандистська установа на кошти держбюджету Росії. А ще — політологи Ростислав Іщенко і Олег Бондаренко, композитор Володимир Бистряков, письменник Михайло Загребельний. Нарешті Мирослава Бердник, журналіст і блогер, давно помічена в проросійських зібраннях. Так, це донька Олеся Бердника, письменника, дисидента, політв’язня, який стільки зазнав від комуно-російського режиму, і прихильником якого раптом стала його донька. Як бачимо, інтелігенція досить сумнівного ґатунку, але, як кажуть, чим багаті…
Це зібрання цікаве хіба тим, що холопи інколи вимелюють язиками те, про що пан волів би промовчати. Так-от, ця публіка відверто нагадала Януковичу, хто він є у мовному і загалом національному плані. І навіть дорікнула йому за зустріч у Криму (цитую звернення до Президента в оригіналі, на ріднішій цим інтелігентам мові): “Почему же при обсуждении языкового закона Вы удостаиваете вниманием лишь одну точку зрения?” І далі: “Мы, представители интеллигенции Украины, обращаемся к Вам с призывом встретиться не только с теми, кто является однозначным противником официального двуязычия в этой стране, но и со сторонниками этой идеи, благодаря которой Вы, собственно, и стали Президентом”. Ось так прямо й нагадали Януковичу, що він, власне, став президентом, не в останню чергу завдяки підтримуваній ним ідеї “двоязичія”.
І правда, нащо вона, ота “половинчастість”, якісь хитання? Обіцяли двоязичіє — виконуйте. А то ще імітуєте якісь сумніви щодо одіозного закону. Може, він справді недостатньо “двоязичний”? Тоді треба негайно ж, у вересні, внести до нього потрібні зміни.
Ось так палкі прихильники влади мимоволі зривають із неї ж маски.
А дехто зриває маски з самого себе. Наприклад, Віктор Медведчук, цей релікт кучмізму, який раптом виринув із політичного нафталіну і вже більше року розкошує на величезній кількості недешевої вуличної агітації, проповідуючи якийсь “Український вибір”. Якщо комусь цей “вибір” видається затуманеним та абстрактним, то днями Медведчук вніс ясність. Він так прокоментував новопідписаний мовний закон, що, напевно, викликав невдоволення у своїх внутрішніх і зовнішніх хазяїв — ну, нащо ж так відверто? Цитую:
“Віктор Медведчук: Двомовність як факт встановлено законом.
“…І той факт, що тепер російська мова має законодавчо закріплений статус, — важливий крок в напрямі надання йому статусу державної. Громадський рух “Український вибір” буде продовжувати займатися просвітницькою роботою в суспільстві, присвяченій ролі і місцю російської мови в Україні… Саме освічене і толерантне ставлення до мови, якою говорять десятки мільйонів українців, стане основою для того, щоб російська мова отримала зафіксований в Конституції України статус державної”.
Просто, цинічно і відверто: російській мові треба надати статус другої державної і закріпити це в Конституції України. А фактично вже й зараз, згідно з Медведчуком, двомовність встановлена новоухваленим законом. Маски “радєтєлєй” за мови національних меншин можна вже скинути…

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment