Щедрість душі

Едіта ПОЗНЯКОВА,
редактор і видавець альманаху “Україна на Камчатці”

Володимиру Бондаренку, що живе і творить у Петропавловську-Камчатському, виповнилося 50 років. Це дивної внутрішньої краси людина, духовно багата і щедра!
2007 року Володимир писав: “Трошки про себе, мама в мене росіянка з Курської області, рідня мого батька з Черкаської області, що колись була Київською, — Жашківський район, село Леміщиха, рідня з сусідніх сіл — Литвинівки та Тихий Хутір. Вони знаходяться приблизно 180 км від Києва по трасі Київ — Одеса.
Народився я в Томську. Зразу після мого народження переїхали в Україну, в Крим. А в мої 5 років переїхали в Леміщиху — зараз там і живуть мама, два брати. Тато, на жаль, рік, як помер. До армії і рік після служби я жив в Україні, а з 1984 р. живу на Камчатці”.
Фотографією Володимир зацікавився у 15 років у селі Леміщиха. Вчився спочатку з книг, а 1986 року познайомився з учасником багатьох союзних і міжнародних виставок, працівником Камчатських ЗМІ Віктором Гуменюком, (рідня його батька з України). Із вдячністю і любов’ю розповідав Володимир Бондаренко про свого вчителя, професійного фотографа, який ділився з ним досвідом, літературою.
1991 року закінчив Народний університет мистецтв у Москві, факультет кіно-, фотомистецтва, курс фотомайстерності. З 1998 року став членом фотоклубу “Камчатка”,  неодноразово обирався його головою.
Сьогодні Володимир Бондаренко — Президент “Творчого союзу художників Росії” (Камчатське відділення), член правління фотоклубу “Камчатка”, учасник усіх камчатських фотовиставок, володар багатьох дипломів і призів.
Володимир видав за власний кошт DVD-диск “Україна на Камчатці”, використавши фотоархів Клубу української культури ім. Івана Франка, який сам багато років вів, а також відеоархів зустрічей у Клубі Василя Познякова. На презентації DVD-диска “Україна на Камчатці” Володимир подарував його всім почесним і активним членам Клубу, а також друзям-українцям в Україну, Канаду, Грецію, Америку.
Цей альманах у DVD-форматі — своєрідний місточок між далекою, але такою милою серцю Україною і суворою та водночас прекрасною Камчаткою. Це також звіт про роботу камчатського Клубу української культури ім. Івана Франка (на фото). Пізніше вийшли DVD-диски проведених вечорів: “Чорнобиль. 20 років із дня трагедії”, “День Конституції”, “День незалежності України”, “Республіка козаків”, “Духовна естафета далеких предків” та інші…
Хочу щиро подякувати Володимиру за ту естетичну насолоду, яку я отримую, переглядаючи ці диски, живучи вже в Україні.
Альманах “Україна на Камчатці” № 2 і № 3 друкувався на принтері в квартирі Володимира і вийшов не гіршим, ніж перше число, яке друкували в типографії. Альманах “Україна на Камчатці” з DVD-дисками став переможцем конкурсу на краще українськомовне закордонне видання світового українства 2008 року.
Я дуже вдячна Володимиру Анатолійовичу за допомогу в роботі Клубу, за любов до української культури, історії, звичаїв, за його безкорисність.
Володимир із тих людей, які дбають про молоде покоління, яке поважає і українську мову, і українську культуру.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment