ЗАЯВА

Правління Луганського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка

Антиконституційний, антинародний, українофобський, бандитсько-клановий режим Януковича 8 серпня 2012 року зробив свою чергову чорну справу, фактично запровадивши в Україні двомовність під вивіскою так званого закону “Про основи державної мовної політики”, який нібито суттєво розширює сферу застосування мов етнічних меншин, а насправді робить російську другою (якщо не першою) державною, чим звужує простір вживання державної української мови.
Ми вважаємо цей Закон, ухвалений Верховною Радою України з грубим порушенням Конституції України, її чинного законодавства (зокрема, регламенту ВР України) та по-зрадницькому підписаний Литвином—Януковичем, знаряддям нищення не лише української мови, а й самих основ української національної державності, засобом перетворення України на колонію імперіалістичної путінської Росії. Доказ цього — перебування згаданого “закону” фактично в одній низці з підписанням і ратифікацією Харківських угод, відмова влади від євроатлантичної інтеграції України, намагання переписати на імперський копил вітчизняну історію, політичні переслідування лідерів української опозиції тощо.
Ми переконані, що цей “закон” спрямований не на консолідацію українського суспільства, це розкол на “українськомовних” і “російськомовних” громадян. Вважаємо Януковича, Ківалова, Колесніченка, Єфремова, Литвина й К° державними злочинцями, діалог із якими можна вести лише на рівні Генеральної прокуратури. Особливо це стосується нелегітимного малоросійського губернатора, неодноразово “несудимого” Януковича.
Ураховуючи відверто народовбивчу сутність зазначеного “закону”, його антиконституційність, мету його ухвалення й засоби, якими цього було досягнуто, Луганське обласне об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка не визнає його дії й закликає своїх членів і симпатиків, усіх патріотично налаштованих громадян України не виконувати його, а поширювати правдиву інформацію про ситуацію в Україні й робити все можливе для зниження рейтингу Партії регіонів та її сателітів, що підтримали її злочинні наміри. Ми маємо конституційне право на проведення акцій громадянської непокори аж до повалення антинародної влади Януковича й К°.
Впевнені, що своєю активною громадянською й національною позицією під час цьогорічних жовтневих виборів народних депутатів український народ дасть політичну й моральну оцінку цинічній українофобії на найвищому владному щаблі та зробить усе, щоб дати гідну відповідь на непрості виклики сьогодення й повернути рідну Україну на шлях національно-державницького будівництва, яким вона прямувала майже 20 років до приходу до влади Януковича й К°.
Віримо в мудрість співвітчизників, що становлять єдину українську соборну націю — “від Сяну до Дону”. Усебічним дотриманням положень Конституції України, Закону Української РСР “Про мови в Українській РСР” стіймо на сторожі державного (офіційного) статусу української мови як неодмінного атрибута вітчизняної державності! Єднаймося в ім’я України, в ім’я свободи й правди, захищаймо власну гідність! Україноненависництву буде покладено край. Ми переможемо! Врятуємо мову — збережемо державу!
Слава Україні! Героям слава!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment