Білоцерківці створили комітет захисту мови

Леся КУРИЛО,
м. Біла Церква Київської обл.

Коли депутати Білоцерківської міськради зібралися на сесію, під її стінами вже було близько 150 активістів. На сесію на дорогих іномарках з’їжджалися депутати, на Акцію протесту сходилися мітингувальники. Люди різного віку, різних політичних і релігійних уподобань об’єдналися заради мови.
Місцеві штаби партій “Удар” і “Свобода” долучилися до громадянської акції. Всі усвідомлюють, що скоро вибори і з усіх “варіантів” треба вибирати той, який не викорінює мову, культуру, історію, героїв України. Люди переконалися до чого призвів їхній “противсіхізм” на минулих виборах.
Лідер гурту “За край” Руслан Соловйов подякував мітингувальникам за активність. Відомий поет, очільник Білоцерківської “Просвіти” і знаний правдоруб Володимир Іванців був радикальний у висловах: “Церква у нас московська, тут під виглядом старослов’янської панує російська мова, в театрі третина репертуару російськомовна. Назви магазинів: “Уют”, “Хлєбная лавка” тощо. Нам що, той хліб із Москви привозять? Те саме стосується і англомовних назв. Чому навпроти “Просвіти” з’явився “Сіті-парк хоутел”? Хіба сюди заїжджатимуть  лише іноземці? Оце хохлуйство! Оце “Аби не по-нашому”! Хай буде “Обуff”, але не “Взуття”…
Усі оратори висловлювали підтримку голодувальникам біля Українського дому, засуджували режим сваволі, встановлений Партією регіонів в Україні. Насамкінець мітингувальники ухвалили резолюцію, в якій зверталися до міської ради з вимогою засудити ухвалу Закону “Про засади державної мовної політики” Ківалова—Колесніченка Верховною Радою та підписання його президентом і довести цю позицію до Київської обласної ради й спонукати її до аналогічних рішень. Направити протест проти ухвалення цього закону до ВР України та Адміністрації президента.
Ухвалити рішення про те, що на території Білоцерківської міської ради антиконституційний закон “Про засади державної мовної політики” не діятиме. Посилити закріплення державної мови в усіх сферах життя громади шляхом розробки, ухвалення та реалізації відповідної цільової програми. Виконати Указ Президента України “Про ліквідацію символів тоталітарного минулого”.
Ухваливши резолюцію, громада доручила лідеру Білоцерківської “Молодої Просвіти” Костянтину Климчуку зачитати свої вимоги в сесійній залі. Після сесії просвітянин дав коментар журналістам: “Оголошення резолюції викликало незадоволення депутатів із фракції Партії регіонів. Одним із перших обурився депутат В. Коверда, який, пройшовши в міську раду від партії УДАР, на третій день після присяги перейшов у фракцію Партії регіонів, і сьогодні висунутий цією силою кандидатом у народні депутати по одномандатному округу № 90.
Повну підтримку мітинг отримав від депутатів Миколи Бондаренка (БЮТ “Батьківщина”) та Людмили Дригало (Народна партія)”.
Очільниця Білоцерківської організації Народної партії Людмила Дригало неодноразово наголошувала, що не підтримує позицію лідера своєї партійної структури Володимира Литвина та депутатів Верховної Ради, що проголосували за мовний закон. “Народна партія — це 300 тис. осіб по всій Україні, — зазначила депутатка, — і більшість партійців не погоджуються з рішенням членів парламентської фракції Народної партії та спікера”.
Після завершення мітингу було створено Білоцерківський комітет захисту української мови.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment