Фізики не погоджуються з русифікацією

Максим СТРІХА,
доктор фізико-математичних наук, член Координаційної ради УФТ

У заяві, оприлюдненій Українським фізичним товариством, — всеукраїнською громадською організацією, що об’єднує науковців і викладачів фізиків і входить як національний підрозділ до Європейського фізичного товариства, йдеться: “10 серпня набув чинності закон України “Про засади державної мовної політики”, ухвалення якого викликало гострі протести значної частини українського суспільства. Згідно з висновками авторитетних науковців Національної академії наук України та низки провідних ВНЗ, цей закон носить відверто дискримінаційний характер щодо державної української мови, призведе до значного звуження сфери її застосування, неминуче посилить протистояння на мовному ґрунті.
Гостро засуджуючи тих, хто поставив хвилинні політичні інтереси вище від стратегічних інтересів держави й суспільства, УФТ відзначає: доля української мови, зрадженої українською владою, залежить сьогодні виключно від українських громадян, зокрема й від української фізичної спільноти”.
Відтак у заяві, підписаній Президентом УФТ, членом-кореспондентом НАН України Володимиром Литовченком, міститься заклик до колег-фізиків не лише спілкуватися українською мовою вдома й на роботі, а й надалі використовувати її як інструмент популяризації фізичних знань, як мову викладання в середній і вищій школі. “Сьогодні, коли дехто з політиків прагне відвести нашій мові роль виключно мови фольклору й пісень, особливо важливо продемонструвати, що вона була, є й буде знаряддям здобуття й поширення найсучасніших наукових знань. Обороняючи майбутнє української мови, ми обороняємо власну гідність, захищаємо цивілізоване європейське майбутнє України”, — стверджується в Заяві УФТ.
Цю заяву планується довести до кожного фізика України. Особисто надіслав її кожному колезі-одеситові член Координаційної ради УФТ, професор Одеського національного університету імені Іллі Мечнікова, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Ярослав Лепіх. Адже донедавна толерантна й інтернаціональна Одеса не лише здобула сумну першість у справі проголошення російської мови “регіональною”, а й стала справжнім майданчиком, де відкрито діють українофоби різних мастей. А по одеських ВНЗ уже ходить інформація, що тим викладачам, які досі читали свої лекції українською, наполегливо “порекомендують” перейти з 1 вересня на “мову міжнаціонального спілкування”. Одесити-фізики боротимуться з таким тиском.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment