На пошану Книги — джерела знань

Пам’ятний Знак “Книга — джерело знань” урочисто відкрито на головній алеї одного з найпрестижніших вищих навчальних закладів України — Національної академії СБУ.
Такий подарунок вишу зробили цьогорічні випускники-курсанти, науково-педагогічний склад, студентський колектив за підтримки керівництва Академії на чолі з ректором доктором юридичних наук, професором, заслуженим юристом України, генерал-майором Євгеном Скулишем.

Олеся САНДИГА,
м. Київ

Ця неординарна подія підтвердила, що моральними імперативами навчального та виховного процесу захисників України з перших днів відкриття ВНЗ на початку 90-х стали духовність, повага до рідної мови, літератури й мистецтва як неперебутніх скарбів народу і держави. І все це — завдяки невтомним працівникам кафедри українського ділового мовлення, яку очолює професор Людмила Погиба. В Академії доброю традицією стали зустрічі з письменниками, презентації книг, літературні вечори, уроки літератури. Курсанти вивчають творчість класиків і відомих письменників сьогодення: Ліни Костенко, Івана Драча, Павла Мовчана, Юрія Мушкетика, Любові Голоти, Анатолія Дімарова… Тут виступали лауреати Шевченківської премії Дмитро Павличко, Михайло Слабошпицький, Петро Перебийніс, поет і драматург Валерій Герасимчук, голова Національної спілки письменників, головний редактор журналу “Київ” Віктор Баранов, письменниця Галина Тарасюк, поетеси Наталя Клименко, Тетяна Домашенко, головний редактор журналу “Дніпро”, поет-пісняр Микола Луків, головний редактор “Української літературної газети”, публіцист Михайло Сидоржевський, письменник-перекладач, поліглот, академік-фізик Іван Дзюб та багато інших.
Вихованці й педагоги Академії беруть участь у Міжнародному конкурсі української мови ім. П. Яцика. Є серед курсантів і лауреати Міжнародної українсько-німецької премії ім. Олеся Гончара (Алла Адамович — 2011 р., Валерія Олондарь — 2012 р.). Про потужний творчий потенціал студентів і педагогів свідчить альманах “Вогонь в одежі слова”, який побачив світ минулого року, недавно почала виходити академічна газета “Без грифу секретності”.
Відкриваючи урочистості, у яких взяли участь відомі державні діячі, письменники, духовенство, ректор Євген Скулиш наголосив на важливості та значущості встановлення на території навчального закладу пам’ятного Знака Книзі — одному з найцінніших надбань людства, носія істини та мудрості, у якому навіки закарбовано історію, сьогодення та передбачувану, очікувану віками щасливу прийдешність. Завершились урочистості освяченням пам’ятного Знака “Книга — джерело знань” і покладанням до його підніжжя синьо-жовтих квітів.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment