Пору весіль відкрили у Малинівці

Сергій ГОРИЦВІТ,
м. Одеса
Фото dozor.com.ua.

Земляки моєї малої батьківщини переконані, що у комедії Леоніда Юхвіда “Весілля в Малинівці” та в однойменному фільмі Андрія Тутишкіна йдеться про Малинівку Чугуївського району Харківської області. Народні звичаї, іскрометний гумор мешканців цього краю нині знайшли своє продовження у щорічному фольклорному фестивалі обрядового та сучасного весільного дійства “Весілля в Малинівці”. Зустрічають гостей і порядкують на святі традиційні комедійні герої — Попандопуло, Яшка-артилерист, пан-отаман Гриціан Тавричеський, Комариха, Триндичиха, Горпина Дормідонтівна разом із молодятами Яринкою та Андрійком.
По завершенню Петрівського посту, коли з наближенням осені розпочинається весільний бум, величезне поле біля селища Малинівка стає місцем масових народних гулянь. Під час відкриття на головній сцені було влаштовано велике театралізоване дійство “Просили батько й мати і ми просимо на хліб, на сіль, на наше весілля”. Свої колоритні програми весільних обрядів продемонстрували фольклорні гурти Чугуївщини та сусідніх районів.
Особливо запам’ятають фестиваль вісім пар, які цього дня одружилися тут, та подружжя, що відзначило своє золоте весілля. Присутні помилувалися парадом весільних пар, навчилися у досвідчених кухарів пекти короваї та шишки. Тут же можна було придбати оригінальні вироби народних умільців, а ковалі, гончарі й винороби ділилися секретами своїх ремесел. Розважали учасників фестивалю на п’яти концертних майданчиках весільні музики, аматорські колективи та майстри естради.
Подбали організатори свята про потенційних женихів і наречених. Вони взяли участь у змаганнях на звання “Слобожанська Яруня” і “Малинівський жених”. Якщо юнаки вправлялися лише у киданні пудових гир, підніманні велетенських гарбузів і перенесенні мішків із піском, то дівчатам треба було продемонструвати свою майстерність у доїнні корови, прополюванні городу, приготуванні вареників, а ще у співах і танцях. Фантастичне шоу продемонстрували наречені-джигітки на конях. Програму для молоді доповнили уроки першого весільного танцю та виставка вбрання для наречених.
Сенсацією свята стала офіційна реєстрація у Книзі рекордів Гіннеса світового рекорду за найдовший весільний рушник. Усі дев’ятнадцять сільських і селищних громад представили приблизно по п’ятдесят своїх оригінальних вишитих рушників звичайного розміру, прагнучи, щоб у поєднанні вони утворили суцільну полотнину в 1500 метрів. Та коли їхні вироби зшили й стали розгортати колективний рушник, з’ясувалося, що на головній алеї замало місця, тож довелося задіяти додаткові майданчики. Рушник-гігант виявився майже вдвічі довшим, ніж очікували. Відтепер цей світовий рекорд становить      2 тис. 921 м 14 см!
Фестиваль у Малинівці стає все велелюднішим і популярнішим серед мешканців Слобожанщини. А щоб він став привабливим і для туристів, його організатори планують відкрити у селищі пам’ятник популярному кіногерою Попандопуло, уявляючи його саме таким, яким створив цей образ Михайло Водяний.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment