Урок української

Ірина МОЛЧАНОВА,
член НСЖУ, голова Союзу Українок Маріуполя

Із чого починається чуття нації? З рідної мови, пісні, які чує дитина ще в колисці. Ці враження супроводжуватимуть її все життя, які б зовнішні нашарування не затьмарювали їх з роками. Саме таке враження — радісне відкриття замуленого, напівзабутого джерела — спостерігаєш у маріупольців, які зібрались у драматичному театрі на концерт славетних співочих колективів України.
Ми щиро вдячні керівникам благодійного фонду “Україна — свята родина” Івану та Валентині Матієшиним, що вони подарували на свято Незалежності України мешканцям Донецька, Єнакієва, Маріуполя та Новоазовська можливість “в живу” побачити виступи Національного заслуженого академічного українського народного хору ім. Г. Верьовки (худ. кер. А. Авдієвський) та Національної капели бандуристів ім. Г. Майбороди (худ. кер.            В. Скоромний). Такі концерти надовго залишаються у серцях вдячних глядачів.
Днями затишну залу театру в Маріуполі заповнили охочі послухати справжню українську пісню. Коли відкрилася завіса, і хор імені Григорія Верьовки, одягнений у чудові вишиванки, заспівав Гімн України — публіка піднялася. А далі почалося захоплююче феєричне дійство: стрілецькі й народні пісні, які супроводжувалися яскравим відеооформленням за допомогою комп’ютерних технологій. Танцювальний колектив хору представив різноманіття українських танців від Дону до Карпат, подарував глядачам ліричну “Веснянку” та запального гопака. Але загальне захоплення викликала вистава “Запорожці”.
Вразила своїм виступом славетна капела бандуристів. Чоловічий хор та бандуристи-співаки під диригуванням Андрія Козачка підкорили залу надзвичайними голосами. Улюблена пісня Тараса Шевченка “Бандуристе, орле сизий” змінилася запальною “Їхав козак за Дунай”, а потім жартівливими “Сусідка” й “Ти ж мене підманула” та плавно перетекла у величну “Україно, земле моя”, яку громада слухала стоячи.
Різноманіття національного складу Донеччини продемонстрували грецькі, вірменські, російські виконавці з Маріуполя. Та все ж, під час святкування дня Незалежності України на Донеччині провідною була державна українська мова, розуміння якої не викликало труднощів у мешканців Приазов’я.
Голова маріупольської “Просвіти” Анатолій Мороз зазначив: “Приїзд київських знаних співочих колективів на Донеччину — неперевершений урок української мови для нашого населення. Коли б на Донеччину частіше приїздили народні українські ансамблі, а не зросійщені естрадні виконавці, то ні в кого не виникало б запитання: якою мовою хочуть спілкуватися донеччани? Мова у нас одна від народження й до смерті — це національна мова всієї України!”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment