Про важливі речі

Із 29 серпня до 1 вересня 2012 року в Національному центрі ділового та культурного співробітництва “Український дім” відбулася щорічна книжкова виставка-ярмарок під патронатом Державного комітету телебачення та радіомовлення України.

Людмила ІЛЬЄНКО

Вразили цікаві презентації нових книжкових видань, автограф-сесії. Зокрема популяризувалася творчість Леоніда Горлача, що презентував книжки “Знак розбитого ярма” та “Мамай. Мазепа”; Лесі Гончар та Руслана Найди, що презентували “Козацький роман”; автора путівників Україною Дмитра Антонюка; відомого письменника Івана Андрусяка; представлено також книгу Ігоря Вітика “Боротьба українського народу за незалежність на поч. XX ст.” та інші цікаві, патріотичні, пізнавальні книжки. Творчі зустрічі організували видавниче підприємство “Ярославів Вал”, видавництво “Грані Т” та Видавництво Вадима Карпенка.
На виставці можна було придбати і трилогію Володимира Рутківського “Джури”, і “Темне товариство боягузів і брехунів” Лесі Ворониної. З наступного року ця пригодницька повість увійде до шкільної програми 5—6 класу. Була представлена і продукція Видавничого Центру “Просвіта”, cеред найціннішого — книга Сергія Єфремова “Початок нової доби”, перевидання “Художньої літератури України” Михайла Наєнка та “Бібліотека “Слова Просвіти”.
Сенсація свята — Найбільша Українська Абетка, зроблена з велетенських кубиків. Її було зареєстровано під час відкриття ярмарку та внесено до Книги рекордів України.
Під час заходу відбувся також традиційний збір книг і коштів для вихованців шкіл-інтернатів із різних регіонів України, які також були присутні на відкритті виставки.
На жаль, небагато було покупців біля виставкових стендів. Найбільше — біля столика з солодощами. Шедевральним солодким виробом стали цукерки з літерами на обгортці, щоб малечі було весело вчитися читати, виготовлені на замовлення торгової марки “Шокомани” з Дніпропетровська. Проте слова і літери на цукерках були російські, без українського варіанта.
Біля стенда “Батькам і малечі про важливі речі” познайомилася з Тетяною Іванівною Пакалюк, авторкою 23 книжок — віршованих цікавих повчальних казок для дітей різного віку. Тетяна Пакалюк співпрацює з кількома видавництвами, зокрема “Ранок” із Чернігова та “Домінанта” Чернігівської області. Тиждень тому побачила світ її книга “Тихе лихо”, що розповідає дітям про корупцію, яка не дає рухатися вперед. Життєва позиція авторки — діти мають більше знати про наше життя.
У розмові Тетяна Іванівна нагадала про важливі речі: як мало зараз підтримки для видавців із боку держави, що з наступного року вони хочуть ввести нові страшні податки у цій сфері діяльності, як ображають дитячу книгу. Зараз при облрадах існують управління, які допомагають видаватися місцевим авторам, але це стосується лише книжок для дорослих. Доросла книга чорно-біла, а тому дешевша, а дитяча кольорова, тож невигідна. Немає галузевої системи розповсюдження, її знищили. Сучасні автори нині і менеджери, і продавці своїх книжок. Найстрашніше — немає покупця, бо в населення низька купівельна спроможність, а у видавця — відсутня реклама. Цього року книжковий ярмарок ледь зайняв перший поверх “Українського дому”, а раніше стендам було тісно принаймні на двох поверхах.
Знову складається враження, що ми живемо в якійсь не своїй, дивній і незрозумілій нормальній людині країні, у якій люди хочуть і вміють створювати прекрасні книжки, навчати дітей, та не можуть…

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment