Може, хоч лелека захистить…

Уляна ВОЛІКОВСЬКА

9 вересня о 6-й ранку восьмеро чоловіків напали на наметовий табір голодуючих протестувальників біля Українського дому. Із активістами нападники поводилися брутально: забирали майно, особисті речі, позривали прапори. Дівчата і черговий дали гідну відсіч молодикам, у яких, вочевидь, було завдання розгромити наметове містечко, зібрати і вивезти майно.
Один із очевидців сутички Віктор Горбач, заступник голови Київської міської організації УНП, розповів:
— За два місяці ми зібрали понад 35 тисяч підписів на захист української мови у масштабах усієї України. Але коли Янукович підписав цей ганебний законопроект, збирання підписів утратило будь-який сенс. І ми переформатували цю акцію. Клопоталися перед Київрадою, щоб у порядку місцевої ініціативи винести проект рішення Київради про недопущення впровадження у Києві регіональної мови. Після цього розпочалися напади на наметовий табір голодувальників.
У ніч на 8 вересня до чергового підійшло двоє чоловіків, почали погрожувати, намагалися рвати прапори і ламати стенди. Один із них показав посвідчення помічника голови Подільської райдержадміністрації м. Києва. Але наш черговий дав відсіч, і вони змушені були забиратися геть.
9 вересня о 6-й ранку з боку філармонії під’їхав трактор із причепом, із якого вискочило 8 молодиків і кинулися до нас. Нашому черговому, активісту УНП Володимиру Матвійченку, який захищав майно, завдано тілесних ушкоджень.
У наметі були дівчата, які не розгубилися і мужньо чинили спротив. Отримали тілесні ушкодження. Коли ж нападники зрозуміли, що нічого не вдіють, забралися геть.
Працівники міліції приїхали аж через 40 хвилин, узяли свідчення, склали акти й спокійно поїхали. Постраждалі написали звернення до прокуратури. Ми також повідомили у КМДА, що проводимо мирну акцію згідно з Конституцією, а на нас напали. Речник Міністерства внутрішніх справ днями заявив, що це приїжджали комунальники прибрати сміття, а протестувальники викликали міліцію на них. Ці “комунальники” намагалися знищити табір. Їхня нахабна поведінка, манера спілкування, татуювання свідчили: це не працівники комунальної служби.
Через півгодини після сутички над Українським домом покружляв лелека і сів на сходи. Як символ надії. Сьогодні намети активістів відновлено і вони протестуватимуть біля Українського дому аж доки законопроект відмінять, а права українців не порушуватимуть.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment