«Благодійні внески» на Андріївському узвозі…

img_3690Уляна ВОЛІКОВСЬКА

В УНІАН відбулася прес-конференція на тему “Митці та підприємці вимагають від міської влади Києва переглянути розпорядження № 850 від 23 травня “Про організацію діючої виставки-ярмарку на Андріївському узвозі”. Учасники прес-конференції виступають проти цього розпорядження і визнають незаконним призначення органу самоорганізації населення “Вуличний комітет “Андріївський узвіз”. Замість того, щоб сплачувати внески до міського бюджету, вся торгівля на Андріївському узвозі здійснюється за пропозиціями органу самоорганізації населення ВК “Андріївський узвіз”. Віктор Хаматов, який очолює комітет і має на Андріївському узвозі Центр сучасного мистецтва “Совіарт”, вимагає “благодійних внесків” у фонд, контрольований ним же. Він ставить ці внески умовою для здійснення діяльності на Андріївському узвозі. Підприємцям, які відмовляються це робити, погрожують, що їхні місця віддадуть іншим особам. Обурені люди неодноразово зверталися з офіційними заявами в усі можливі установи Києва, від яких — банальний відпис. Вимога у підприємців і митців одна: перевести питання у правову площину, щоб співпрацювати не з приватною особою, а державою.
— У наш час тотальної комерціалізації мистецтва унікальний куточок міста також стає приватним. Мистецтво має належати народу, і ті люди, які сьогодні представляють різнопланові жанрові роботи, потребують допомоги держави. Влада повинна прислухатися до митців, які працюють на Андріївському узвозі. А документ № 850 обмежує права художника, його свободу на те, щоб працювати, отримувати гроші й годувати сім’ю. Якщо є комерціалізація, то вона має йти саме через підприємців і художників, які дозволяють свої роботи продавати чи дарувати, а не обмежувати права митців, яким виділяють метр на метр… Я за те, щоб лист, який сьогодні запропонував Роман Солодкий, президент ГО “Громадянський Корпус”, дійшов до голови КМДА і він звернув увагу на те, що сьогодні говорять підприємці і митці міста, — каже Валерій Невєдров, театральний режисер, народний артист України. А Віктор Кузьмінський, кандидат у народні депутати України, вважає: якщо влада прислухатиметься до митців і підприємців, то колись Андріївський узвіз стане великою туристичною меккою, куди потягнеться весь світ. Олександр Бригинець, депутат Київради, голова постійної комісії з питань культури та туризму, також проти хаматовських варіантів ведення господарства на Андріївському узвозі.
Сергій Ващук, приватний підприємець, громадський активіст від ініціативи митців і підприємців Андріївського узвозу, розповів, що Хаматов усіх підприємців змушує сплачувати благодійний внесок на його рахунок, щоб проводити свою комерційну діяльність. Це розпорядження спонукає людей закривати свою підприємницьку діяльність, оскільки вона не потрібна. Усі підприємці Андріївського узвозу за законом мають сплачувати податки державі, а не фонду, який не має на це юридичних підстав. Адже якщо питання залежить від однієї людини, то вона законно чи незаконно братиме хабарі.
Віктор Кобилянський, головний юрист ГО “Громадянський Корпус”, даючи правову оцінку розпорядженню № 850, наголосив:
— Хочу звернути увагу на певні сумніви взагалі у легітимності діяльності Органу самоорганізації населення ВК “Андріївський узвіз”. Вуличні комітети можуть створюватися тільки в місцях індивідуальної забудови, Андріївський узвіз до таких не належить. ВК “Андріївський узвіз” на чолі з паном Хаматовим — це певний посередник між владою і підприємцями і митцями, який має на меті елементарне брутальне заробляння грошей. Умовою для здійснення підприємницької діяльності на Андріївському узвозі пан Хаматов називає “благодійність”. Зрозуміло, що це узаконене хабарництво. Не внесете “благодійний внесок” — не отримаєте можливості працювати на Андріївському узвозі. Це корупційна схема. Треба дорікнути митцям і підприємцям, які працюють на Андріївському узвозі, що значна частина з них пішла на умови Хаматова, виходячи з того, що їм недорого сплачувати 100 грн на місяць. Але вже йшлося, що розмір внесків підвищуватиметься і натомість підприємці не отримають нічого, крім обіцянки захисту цим “Вуличним комітетом”. Ми пропонуємо міській владі це розпорядження скасувати. Складається враження, що у цього комітету є потужні лобісти, які використовують і ЗМІ у своїх цілях, які висвітлюють неправдиву інформацію про ВК “Андріївський узвіз”, зокрема у “Вечірньому Києві”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment