Дніпропетровські просвітяни віддають під суд… суд

У Дніпропетровську відбулася неординарна подія — народне віче “Суд — під суд!”. Одним із його ініціаторів стала й “Просвіта”. А модератором віча був лідер просвітян Дніпропетровщини Сергій Довгаль. Головна думка заходу: судова, а відповідно і правоохоронна системи в Україні як такі перестали існувати. Це яскраво засвідчили так звані судові процеси з так званих кримінальних справ Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, яких засуджено без наявності жодного доказу їхньої провини. “Така цинічна політична розправа з відомими всьому світові політиками є вершиною айсберга беззаконня, сваволі, демонстрацією того, що в Україні міліція, прокуратура, суди — єдиний згуртований ланцюг, діяльність якого спрямована проти власного народу. Це все більше схоже на 1937 рік, який став піком сталінських репресій. Бо нині у нашій державі прокуратура є філією судової системи, а професія адвоката не має жодного сенсу”, — наголошується в ухваленій резолюції зібрання.
Учасники віча заявили, що беруть під громадський контроль долі конкретних людей, про яких уже писали у ЗМІ. Це Ігор Рижков, свого часу засуджений до розстрілу за злочини, за які вже покарано павлоградсько-пологівського маніяка Сергія Ткача, колишній голова Петриківської райдержадміністрації, без жодного доказу його провини на 15 місяців запроторений до слідчого ізолятора. Але жоден із винуватців нечуваної сваволі щодо цих людей досі не притягнутий до відповідальності. Не треба бути юристом, щоб зрозуміти: переконливих доказів провини цих людей слідство та прокуратура так і не здобула, а тому їхні кримінальні справи мають бути обов’язково переглянуті. При цьому в резолюції йдеться і про конкретні шляхи вирішення наболілої проблеми. Найперший — судді, рішення яких Європейським судом із прав людини визнані незаконними, мають негайно звільнятися зі своїх посад і відповідати за зламані людські долі перед законом, а за ними й слідчі з прокурорами. Також мають піти зі своїх посад судді, чиї рішення щонайбільше тричі скасовані судами вищої інстанції.
Вихід учасники віча вбачають у запровадженні в Україні виборності суддів, як це робилося в Запорізькій Січі, де таку відповідальну місію довіряли тільки людині шанованій.

Прес-центр Дніпропетровської “Просвіти”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment