Вірна донька України

Просвітяни Луганщини щиро поділяють біль рідних і близьких Ніни Іванівни ПОКРИШКИ — непересічного педагога, творчої, працьовитої нашої землячки, яка все життя віддала на благо української землі, утверджуючи рідну мову, плекаючи традиції та звичаї нашого народу, щодня відстоюючи незалежність своєї Батьківщини.
Маючи непогамовну енергію, вона й цього літа, хоч і перебувала у відпустці, та віднайшла час для поїздки на нараду Союзу українок України до Києва, де вирішувалися важливі питання стипендійної допомоги українським дітям. Побувала вона й на святі Маковея в Біловодському районі, водночас побачившись зі своїми родичами.
Ніна Іванівна мала особливий високий голос, любила співати в колі друзів, у церкві. І вона відспівала свою лебедину пісню, коли цього року на День незалежності взяла участь у “Співочому святковому колі”, до якого залучила багатьох союзянок і просвітянок, перед тим упродовж півмісяця проводячи з ними репетиції й визначаючи пісенний репертуар.
Ніна Покришка, яка впродовж багатьох років очолювала Контрольно-ревізійну інспекцію обласного об’єднання “Просвіти”, організувала і здійснила чимало інших вагомих просвітянських справ. Однією з таких, що останніми роками найбільше запам’яталася інтелігенції Східного краю, була виставка робіт луганського художника, автора багатьох полотен на козацьку тематику Віктора Мінаєва-Романовського, розгорнута в просвітянському Українсько-канадському центрі “Відродження” перед святом Покрови 2010 року. Також Ніна Іванівна стала ініціатором і організатором зустрічей луганської патріотичної громади з відомим просвітянином, колишнім директором дитячого видавництва “Веселка”, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка Яремою Гояном.
Союз українок, Луганське обласне просвітянське об’єднання та споріднені з ними організації втратили одну з визначних і незамінних трудівниць, ревну християнку й вірну доньку Батьківщини, яку вона любила понад усе. Пам’ятатимемо та згадуватимемо добрим словом нашу щиру подругу та її діла на славу всієї України та її народу.
У пам’ять про нашу подругу-союзянку “Просвіта” й Союз українок започатковують курси українознавства для дорослих земляків-луганців, значну роботу з організації яких виконала Ніна Покришка. Пам’ять про вірну подругу назавжди залишиться в наших серцях.

Луганський відділ Союзу українок України,
Луганське обласне об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment