«Прибиральники» поїхали, сміття залишили

Микола НЕСТЕРЧУК,
відповідальний секретар ВУТ “Просвіта”
ім. Тараса Шевченка

3 жовтня виповнилося 3 місяці від початку протестної акції на захист української мови біля Українського дому. Українська патріотична альтернатива (УПА) цього дня організувала брифінг.
Представник УНП Віктор Горбач повідомив, що за час акції у Києві зібрано близько 50 тисяч підписів на захист української мови, з них біля Українського дому — 35 тисяч; Володимир Манько, представник КУНу зазначив, що акція біля Українського дому має велике значення щодо підтримки протестних акцій на захист української державності в інших містах України; голова Київського осередку Української народної молоді Сергій Вутке запевнив, що молодь підтримувала і підтримуватиме акцію.
5 жовтня о 5-й годині ранку невідомі напали на голодувальників під Українським домом і пост боротьби за українську мову було знесено. Про це розповіли учасники протесту.

Олександра Степанівна Дідик із Коломиї:
— За час моєї участі в голодуванні на нас нападають втретє. О 5-й годині ранку під’їхав трактор, із нього зіскочило близько десяти осіб, які почали відбирати наше майно. Вони, як і в минулі рази, не представилися. Вбрані в помаранчеві жилети комунальників, сказали, що прибирають сміття. Але вони зовсім не схожі на працівників комунальної служби. Для них сміття — це люди. Погрузили на трактор і вивезли чотири розкладачки, великі парасолі над ними. У мене забрали куртку, в якій був паспорт, гроші, квитки додому. Забрали наш фотоапарат, ноутбук. Коли я захищала своє майно, мене почали штовхати. Залишилася без куртки, люди позичили плащ, аби зігрітися.
Зі мною був мій чоловік Мирослав Васильович Драган, громадянин США, також учасник голодування. Його теж пограбували і він написав заяву у своє посольство.

Ірина Боднар, учасниця акції з Ковеля додала:
— Ми зверталися до правоохоронних органів, але їхні представники нас не захистили. Нападники — кремезні чоловіки, — порвали державні прапори, покидали на землю, топталися по них. За це є стаття Кримінального кодексу за наругу над державною символікою. Після візиту “прибиральників” якраз і залишилася купа сміття — залишки нашого містечка.
Але протестувальники на цьому не зупиняться, акція триватиме до перемоги.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment