Луганці вшанували Народного Професора

У день п’ятих роковин відходу у кращі світи видатного українського вченого-мовознавця, професора, публіциста, громадсько-політичного й державного діяча, заступника голови ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка Анатолія Погрібного луганські просвітяни зібралися у приміщенні Українсько-канадського центру “Відродження”, щоб ушанувати великого Українця, який неодноразово відвідував Луганщину, де живе його рідна сестра. Вечір пам’яті вів голова Луганського облоб’єднання “Просвіти” Володимир Семистяга. До речі 2012 рік Центральне та Луганське обласне Правління “Просвіти” оголосило Роком Анатолія Погрібного.
У залі численні портрети Анатолія Григоровича. Виставку його книжок, добре відомих свідомим українцям Луганщини: “Якби ми вчились так, як треба, Або розмови про наболіле”, “Поклик дужого чину”, “Якщо ми є, то де?” та ін. влаштувала багаторічний бібліотекар центру “Відродження”, член Правління обласної “Просвіти” Валентина Бонарь. Серед книг — збірник наукових розвідок, статей і спогадів про непересічного співвітчизника, виданий торік ВЦ “Просвіта”, — “Життя і чин Анатолія Погрібного”.
Із доповідями виступили голова Луганської “Просвіти” Володимир Семистяга, відповідальний секретар, педагог Дора Тимошевська та відомий літературознавець і краєзнавець, член НСПУ Олекса Неживий. Зокрема Володимир Федорович розповів про найважливіші сторінки життєпису Анатолія Погрібного, його становлення як патріотичного науковця й журналіста, який ще за радянських часів намагався сіяти зерна української правди, про роботу Анатолія Григоровича на посаді заступника міністра освіти України в перші роки відновленої національної державності. Акцентував на тому, що Анатолій Погрібний неодноразово виступав у залі Українсько-канадського центру “Відродження”. Особливо запам’яталася просвітянській громаді зустріч із ним 26 березня 2002 року, коли шанованому гостеві навіть не вистачило книг, щоб подарувати всім охочим луганцям.
Серед присутніх у залі було багато студентів (майбутніх журналістів) базового просвітянського Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.
Дора Тимошевська звернула увагу на педагогічні аспекти діяльності Анатолія Погрібного — його багаторічне головування у Всеукраїнському педагогічному товаристві імені Г. Ващенка, працю на ниві університетської і шкільної освіти.
Пан Олекса наголосив на багатющому літературознавчому доробку Анатолія Григоровича, його ґрунтовних дослідженнях життя, літературної творчості й педагогічної спадщини Бориса Грінченка.
Дев’ятикласниця Луганського українськомовного навчально-виховного об’єднання № 59 Оксана Нежива представила доповідь про націєзахисну сутність публіцистичної творчості й громадської діяльності Анатолія Погрібного, наголосивши, що його послідовна й щира патріотична позиція є дороговказом для нового покоління співвітчизників.
Активними учасниками вечора були й інші учні Луганського НВО № 59 (однієї з трьох українськомовних ЗОШ обласного центру) на чолі з їхньою вчителькою, головою Артемівського в м. Луганськ районного просвітянського об’єднання Оленою Іщук.
Враженням від публіцистичної статті “Якби ми вчились так, як треба” поділилася студентка І курсу Луганського коледжу будівництва, економіки та права Інна Демченко. Про створену Анатолієм Потрібним на Українському національному радіо авторську програму “Якби ми вчились так, як треба” розповів член Правління Луганського ОО “Просвіти” Юрій Кисельов. Пан Юрій також наголосив на його надзвичайній людяності й простоті в повсякденному спілкуванні — які посади б не обіймав Анатолій Погрібний, якого ще за життя цілком заслужено називали Народним Професором, він завжди залишався самим собою.
Репортаж про акцію було передано по обласному державному радіо у недільній програмі “Час української”.
Наші земляки постійно згадують світле ім’я Анатолія Погрібного та його справи, намагаються наслідувати його патріотичні ідеали, втілювати їх у суспільне життя Луганського краю.

Прес-центр Луганського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment