Мрії збуваються

Надія КИР’ЯН

Національний музей літератури України розпочав заходи до Дня української писемності й мови виставкою книжок Тернопільського видавництва “Навчальна книга — Богдан”. Радісно, що на відкритті було багато шанувальників рідного слова.

Розпочала заходи заступник директора музею з науково-освітньої роботи Раїса Сеннікова. “9 листопада — День української писемності та мови, свято нашої душі. Ми підготували велику програму. Ви бачите тут слова із Книги книг: “Спочатку було слово”. Нині у нас зібралося прекрасне товариство — люди, які шанують і пропагують нашу мову, культуру рідної землі, плекають її, щоб вона розквітала, ставала кращою. Ми намагалися залучити до свята всіх — від найменшого читача до найповажнішого, людей різних професій”.
Оглянути виставку прийшли письменники, художники, видавці, вчителі, які активно залучають до читання дітей, друзі музею з київських національних університетів ім. Тараса Шевченка та ім. Бориса Грінченка, з педуніверситету Михайла Драгоманова, школярі — члени Малої академії наук, які допомагали працювати над цією програмою. Музейники тісно співпрацюють із видавництвами “Веселка”, “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”, “Грані-Т” та іншими, тут постійно відбуваються презентації їхніх книжок. Нещодавно у музею склалася дружба з тернопільським видавництвом, виставку книжок якого презентують нині. Тут є підручники, роздатковий матеріал, методична та художня література, абетки, букварі, плакати. Виставку планують демонструвати школярам, проводити інтерактивні екскурсії. Музейники разом із видавництвом “Навчальна книга — Богдан” нині працюють з учнями, організовують мовні та літературні конкурси.
Значна частина виставки присвячена роботам представниці видавництва Ганни Осадко, яка оформила не один десяток книжок. Серед них її власні, вірші українських авторів Івана Андрусяка, Лесі Романчук, зарубіжних письменників — Джаклін Вілсон, Сари Різ Бреннан та ін. Кожна грань її таланту виблискує особливою красою: має графічні роботи, розписи на склі, картини з пластиліну, прикраси з глини і скла; вона поетеса, літературний редактор. Співробітники музею вдячні пані Ганні ще й за те, що вона допомогла їхній колезі, поетесі Оксані Хлоп’ячій видати збірку для дітей. “Найкраща подія для свята мови — народження нової книжки”, — зазначила Раїса Сєннікова. На святі презентували дитячу книжку, яку створили Оксана Хлоп’яча і Ганна Осадко.
Привітала іменинниць із чудовою подією науковий співробітник музею, художниця Наталія Кучер, яка зазначила, що ілюстрації, представлені на виставці, дуже красиві, вишукані, від них іде тепло. “Ось одна з робіт пані Ганни — “Коник, равлик і зозуля: японські поети дітям”. Важливо, щоб діти з перших кроків поринали у світову культуру. Ілюстрації до видання зроблено виважено, шляхетно. Відчувається глибоке знання традицій нашої графіки попри те, що художниця ще молода.
Особливо вразили пластилінові ілюстрації — це творча удача пані Ганни. Від них віє затишком рідного дому. Ми нині живемо в світі, який не завжди буває теплим. Іноді митці своєю творчістю вносять агресію і холод у життя, цей холод проникає в душі, руйнує їх. У цих же розкішних ілюстраціях навпаки, стільки тепла, уваги до деталей, вони ніжні, українські. Це важливо, бо мистецтво відкриває Боже обличчя, обличчя тепла, ніжності й краси. Важливо продовжувати лінію гуманістичної естетики, ми впевнені, що в Україні переможуть сили добра, світла, краси”.
Авторки дитячих книжок Марія Морозенко й Оксана Кротюк поділилися враженнями від виставки, привітали колег із народженням нової книжки. У затишній залі музею діти читали вірші пані Оксани, спілкувалися з дитячими письменниками та видавцями. Від журналу-довгожителя “Малятко”, у дружбі з яким виросло не одне покоління, Оксану Хлоп’ячу привітала Зінаїда Лещенко, яка подарувала ювілярці свіжий примірник видання з її віршами.
На святі панувала така дружня, щира й тепла атмосфера, що всі відчули — найсміливіші мрії збуваються.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment