Конкурс іде Україною

9 листопада у Рівному офіційно стартував ХІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.
До цієї дати надійшло привітання від Світового Конгресу Українців, в якому зазначено: “За час свого існування Міжнародний конкурс з української мови, заснований відомим канадським меценатом українського походження Петром Яциком, поширився і в Україні, і в багатьох країнах проживання української діаспори, набувши статусу масштабного національного проекту. Велика заслуга в цьому — бажання українських студентів і школярів пізнати глибину української мови, а також самовіддана праця організаторів і меценатів конкурсу та подвижницька роль батьків і вчителів, які прищепили любов до рідного слова.
Символічно, що кожного року конкурс з української мови розпочинається в День української писемності і мови. Українська мова — рідна для мільйонів українців, що проживають в Україні і далеко за її межами. Найцінніший духовний скарб нашого народу, українська мова виконує велику роль у зміцненні української державності, збереженні національної ідентичності й консолідації світового українства. Саме тому Світовий Конгрес Українців надає особливої уваги розвитку української мови в діаспорі та в Україні, а також рішуче протистоїть русифікації, яка становить серйозну небезпеку для майбутнього української мови як єдиної державної”.
Спеціальне привітання організаторам і конкурсантам надійшло від голови Рівненської облдержадміністрації Василя Берташа та від голови Рівненської обласної ради Юрія Кічатого, а начальник управління освіти й науки облдержадміністрації Іван Вєтров, відкриваючи урочистості в обласному музично-драматичному театрі, наголосив: “Освітяни, учні, студенти Рівненщини раді вітати урочисте зібрання, присвячене відкриттю ХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Бажаю вам висоти і міцності духу, миру і згоди, здоров’я і благополуччя, аби шанувати Слово, аби бути в віках!”
Із вітальними словами до учасників заходу звернулися: архієпископ Рівненський і Острозький Української Православної Церкви Київського патріархату Іларіон, заступник голови обласної державної адміністрації Олексій Володимирович Губанов, віце-президент Ліги українських меценатів Михайло Васильович Ватуляк, доктор філологічних наук, професор, академік НАН України, директор Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка, член опікунської ради конкурсу Микола Григорович Жулинський, заступник голови наглядової ради Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика Іван Феодосійович Корсак, доктор економічних наук, професор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Юрій Миколайович Сафонов, представник Ліги українських меценатів, голова правління Рівненської організації Національної спілки письменників України Лідія Гуріївна Рибенко, переможець ІV етапу VІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, викладач гуманітарного факультету, аспірант Націо-нального університету “Острозька академія” Вікторія Назарук.
Переможців і призерів усіх попередніх конкурсів нагородили спеціальними дипломами за підписом Президента Ліги українських меценатів Володимира Загорія, голови журі конкурсу Павла Гриценка та голови Координаційної ради конкурсу Михайла Слабошпицького, а також цінними подарунками та бібліотечками. Такі ж нагороди одержали вчителі, чиї вихованці досягли успіху в мовному марафоні.
Після урочистої частини свята відбувся концерт і покладання квітів переможцями конкурсу імені
П. Яцика різних років до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку.

Прес-служба Ліги українських меценатів

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment