Переможці фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» отримали нагороди

img_5786Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу “Вікі любить пам’ятки”—2012 і презентація фотовиставки кращих робіт конкурсу відбулася 4 листопада у приміщенні Будинку культури й освіти “Майстер клас”. На фотовиставці представлено 54 фотографії з України та 11 кращих фотографій з інших країн, де також відбувався конкурс “Вікі любить пам’ятки”, серед них наші сусіди — Польща, Росія, Румунія.

Євген БУКЕТ

Конкурс “Вікі любить пам’ят-ки” тривав із 1 до 30 вересня. Протягом цього часу фотографи й фотолюбителі різних країн завантажували свої світлини на Вікісховище. Кількість завантажених для участі в конкурсі світлин українських пам’яток перевищила 33 тисячі, і таким чином Україна посіла третє місце серед 36 країн-учасниць. Про довгий шлях підготовки й результати конкурсу розповів його координатор Андрій Бондаренко.
Виконавчий директор Юрій Пероганич розповів про мету і переваги Вікіпедії — вільної багатомовної енциклопедії, яку цей конкурс повинен збагатити. Він відзначив, що завдяки конкурсу за підсумками жовтня 2012 року українська Вікіпедія вперше подолала рубіж у 60 мільйонів переглянутих за місяць сторінок (64,3 млн) і за темпами зростання популярності стала першою в світі серед 20 найвідвідуваніших Вікіпедій.
У виступах членів журі обговорювалося складне питання: що має більшу вагу в контексті конкурсу — художня цінність фотографії чи цінність самої пам’ятки? Цю дискусію розпочала член журі, заступник голови Національної спілки крає-знавців України Руслана Маньковська. Її підтримав член журі, фотокореспондент тижневика “Слово Просвіти” Олександр Литвиненко та інші. Було висловлено думку про те, що оскільки наша держава поки що не спроможна вивчити й половини з пам’яток культурної спадщини, надбаних її народом, цим мають займатися люди, згуртовані навколо конкурсу “Вікі любить пам’ятки”.
Переможці отримали цінні призи від організаторів і партнерів конкурсу, зокрема й книжки від ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка. Просвітяни вважають результат конкурсу “Вікі любить пам’ятки” вагомим внеском в утвердження української культури й духовності та обіцяють і надалі підтримувати ініціативи вікімедійців.
Цьогорічний конкурс завершився, але опрацювання його результатів триває. Треба також ілюструвати тисячі існуючих статей Вікіпедії відзнятими зображеннями, написати нові статті про десятки тисяч пам’яток, доповнити та уточнити списки пам’яток, до багатьох додати гео-графічні координати. Ця робота, як запевнили організатори, завершиться до вересня наступного року, коли розпочнеться його черговий етап — “Вікі любить пам’ятки”—2013.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment