Політика влади спрямована на відновлення національного гніту українців, встановлення диктатури

10 листопада у приміщенні ужгородського Народного дому “Просвіти” відбувся обласний форум громадськості “Захистимо українську мову, державність та демократію”. Ініціатор — Закарпатське обласне об’єднання  “Просвіти” ім. Т. Шевченка,  підтримали форум інші організації. Окрім ужгородців у ньому взяли участь представники Виноградівщини, Мукачівщини, Рахівщини, Тячівщини тощо.
Форум благословили священики Мукачівської греко-католицької єпархії та Закарпатської єпархії УПЦ Київського патріархату. Розглянули питання: “Про загрозу українській мові як основі буття нашого народу, а також — українській державності, демократії, небезпеку деукраїнізації України та встановлення у ній диктатури”. З доповіддю виступив голова обласної “Просвіти” ім. Т. Шевченка, кандидат історичних наук Володимир Піпаш, в обговоренні взяли участь: доктор філологічних наук, професор Павло Чучка, доктор філологічних наук Іван Хланта, декан Великоберезнянського району МГКЄ о. Василь Данилаш, голова Мукачівської міськрайонної “Просвіти” Василь Софілканич, голова Закарпатської облорганізації ВО “Свобода” Олег Куцин, учителька, поетеса з Ужгорода Олена Пекар, учителька-пенсіонерка з В. Бичкова Ірма Герлан та ін.
На форумі було прийнято Ухвалу, яку подаємо тут  (скорочено).

Ухвала Закарпатського обласного форуму громадськості «Захистимо українську мову, державність та демократію»
1. Учасники форуму оцінюють внутрішню політику нинішньої влади, що контролюється Партією регіонів, а очолює Президент Янукович, як таку, що направлена супроти українського народу. Вона вкрай українофобська, антинародна, антидемократична, спрямована на деукраїнізацію України. Яскравим прикладом є ухвалення комуно-регіональною більшістю Верховної Ради антиконституційного закону Ківалова—Колесніченка, підписання його Президентом В. Януковичем. Закон створює умови для витіснення української мови — мови титульної нації нашої держави на маргінес. Пріоритет при цьому знову матиме мова колишніх колонізаторів — російська. Така політика нинішньої влади дає всі підстави назвати її окупаційною та антиукраїнською.
Чітко проявляється курс на встановлення в Україні тоталітарної диктатури. Особливо яскраво це засвідчили недавні події з намагання антизаконним, силовим методом змінити результати виборів на низці мажоритарних округів.
Вважаємо, що у цій ситуації тільки активна позиція та спротив усіх громадян, єднання демократичних сил, їхні спільні дії може зупинити цей курс влади на деукраїнізацію України та встановлення диктаторського, антинародного, режиму.
2. Кожен громадянин України, який вбачатиме, що через бездіяльність В. Януковича порушуються його, гарантовані Конституцією України, права, матиме всі підстави подавати на нього до суду. Демократичним силам України варто буде не лише закликати їх до цього, а й організувати загальноукраїнську громадянську кампанію.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment