Йдемо до людей

tkГалина ЄГОРОВА,
ЗОО ВУТ “Просвіта”

9 листопада Олег Ткаченко, голова Запорізької обласної “Просвіти”, вирушив із Запоріжжя за маршрутом “Січовий шлях “Просвіти” через острів Хортиця, селами Запорізької, Дніпропетровської, Полтавської, Київської областей. Дніпропетровськ став першим великим містом на шляху Олега Ткаченка. Активісти й прихильники Дніпропетровської “Просвіти” ім.
Т. Шевченка урочисто, піснею “Ой, у лузі червона калина” зустріли голову Запорізької обласної “Просвіти” на вході до центрального міського парку. На мітингу, що відбувся після привітання, Олег Ткаченко подякував за щирий прийом своїм землякам (адже народився у Дніпропетровську) та голові Дніпропетровської обласної організації “Просвіта” ім. Т. Шевченка Сергію Довгалю. Дніпропетровська “Просвіта” заявила про підтримку вимог до влади щодо захисту державної мови та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі.
Наступного дня шлях простелився до міста Дніпродзержинська. На трасі Дніпропетровськ—Дніпродзержинськ відбулася зустріч із дорожньою службою. Близько 20 працівників у помаранчевих жилетах, зробивши перерву, зацікавилися незвичайним пішоходом. Вислухавши прочитані вимоги, розпочали жваву дискусію. А потім вишикувалися в чергу, щоб залишити свої підписи під вимогами Олега Ткаченка.
У Дніпродзержинську просвітянин зустрівся з громадськими діячами та просвітянами біля пам’ятника Тарасу Шевченку, окрім активістів, сюди завітав жіночий акапельний ансамбль “Кам’янчанка” просвітянського хору “Благовість”, які виконали кілька пісень. Усі були зворушені теплим прийомом та активно брали участь у розмові про майбутнє України.
Так само щиро зустрічали Олега Ткаченка у Верхньодніпровську, Кременчуці на Полтавщині, де про акцію інформували по радіо й телебаченню. У містах і селах відбулися зустрічі зі школярами, студентами, яким сприяло місцеве керівництво. Мета акції — активізувати українців, згуртувати, інформувати про Всеукраїнський форум “На захист української мови і державності”, закликати до активних дій, популяризуючи добрі справи “Просвіти”.
Олег Ткаченко зазначив, що протягом подоланого шляху йому зустрічалися доброзичливі люди, які з надією та сподіваннями ставили свої підписи на підтримку його вимог щодо захисту української мови. Закінчити похід просвітянин збирається 8 грудня в Києві, де відзначатимуть 144-ту річницю “Просвіти”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment