Чим ближче до Києва, тим більша підтримка

Галина ЄГОРОВА

Продовжуємо інформувати про подорож Олега Ткаченка, голови Запорізького обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка. Завершити акцію він планує у день відзначення 144-ї річниці товариства “Просвіта”.

14 листопада від величного пам’ятника Прометею, що височіє над Дніпродзержинськом, Олег Ткаченко продовжив свій шлях. Згідно з планом, він відвідав Верхньодніпровськ, Пушкарівку, Домоткань, Павлівку, Куцеволівку (Кіровоградська обл.), Кам’яні Потоки (Полтавська обл.) і 19 листопада увійшов у Кременчук.
Олег Ткаченко побував на козацькій могилі в селі Дніпрова Кам’янка Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, де поховано козаків, що загинули під час відступу Івана Мазепи з поля Полтавської битви. На могилі стоїть козацький хрест, а поруч широкий Дніпро. Серед визначних місць голова запорізької “Просвіти” в селі Павлівка відвідав 300-літній дуб. 17 листопада зустрівся з мешканцями села Куцеволівка Онуфріївського району Кіровоградської області. Поспілкувався не тільки з дорослими мешканцями, а й з першокласниками місцевої школи. Далі вирушив до села Кам’яні Потоки Полтавської області, де відбулася зустріч із викладачами місцевої школи та її вихованцями.
Всюди українські громади приєднуються до вимог Олега Ткаченка й підписують їх. І чим ближче до Києва, прихильників цих вимог більшає.
19 листопада у Кременчуці він мав зустріч із просвітянами й освітянами міста, а також провів прес-конференцію, на яку запросили місцеві ЗМІ. Подякував за теплий прийом, за підтримку його вимог і зазначив, що “дедалі більше громадян України встає з колін, бажаючи заявити, що ми — Українці та що нас нікому не розділити і не подолати!”
Гостинно зустріла нашого мандрівника Черкащина. Відбулися зустрічі, на яких люди активно підтримували “Вимоги” своїми підписами.
Холодний Яр, Мельники, Медведівка, край, де гуляє дух славних козаків Коліївщини та визвольних змагань 18—22 рр. ХХ століття, поєднався з Духом Січі, який приніс із собою Олег Ткаченко до дуба Максима Залізняка від Запорізького дуба та острова Хортиці.
26 листопада поспілкувався з просвітянами та дітьми в дитячій бібліотеці. А 27 листопада відбулася прес-конференція та зустріч з прихильниками. Після чого Олег Ткаченко вирушив до Канева, до нашого батька Тараса Шевченка.
3 грудня Олег Валентинович дістався Переяслава-Хмельницького, мав нагоду побувати в університеті, де саме відзначали 290-річчя з дня народження Григорія Сковороди. Далі шлях проляже через населені пункти Мирне, Бориспіль і Щасливе. І нарешті — до Києва, де передасть керівництву вимоги на захист української мови з підписами тисяч людей. А ми зможемо з ним поспілкуватися.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment