ЛИСТ ЧИТАЧА — ДО ДРУКУ!

Вельмиповажна редакціє!
Не буде перебільшенням, що довіра й повага до “СП” у зрусифікованому маргінальному Донбасі зростає. Основна причина явища — тверда журналістська рука на пульсі життя. У цьому Ви унікальні, бо газета не тільки прискіпливо аналізує події в державі та в середовищі української діаспори, а й робить неможливе: виховує національно свідому непересічну особистість з власним “Я”.
В умовах світової глобалізації, пресингу антиукраїнської влади кланово-олігархічного режиму, безкарного шабашу неоколоніальних сил, підтримуваних імпер-шовіністами, вельми непросто це робити. Але саме Ваша принципова подвижницька праця надихає наших краян. Адже жодне видання в умовах інформаційної блокади українського суспільства продажними жовтими ЗМІ не обстоює так послідовно національні інтереси, як Ви, ефективно не протидіє різномастим бузинам, єфремовим, колесніченкам, табачникам, чечетовим, симоненкам і сонмищу їм подібних, не зміцнює справжні духовні цінності, не ліквідовує “білі” плями власної історії, не подає об’єктивної відповіді на вимоги часу, як “Слово Просвіти”. А головне — ніхто так сміливо не переконує українське суспільство, що без власної мови ми приречені на бездержавність із заброньованим місцем на звалищі історії. Тож піднімаймося з колін!
У важких і складних умовах потрібно зберегти власне місце на ринку ЗМІ та у вітчизняному інформаційному полі, Ви дещо втрачаєте від копіювання свого сусіда — патріотичної газети НСПУ “Літературна Україна”. На сторінках тижневика поменшало матеріалів про діяльність місцевих просвітянських об’єднань, про життя первинних, особливо сільських і молодіжних осередків, нарисів про керівників та організаторів культурно-просвітницького життя в регіонах. А також — стосовно діалогу просвітян і влади. Бажано було б на сторінках видання вести просвітянський календар. Імовірно, не зайвими були б і круглі столи на сторінках “Слова Просвіти” на культурно-просвітницьку тематику: редакція—читач.
Але все це, абсолютно переконаний, не завадить тижневику стати головною трибуною національно-патріотичних сил. Чого палко ми всі бажаємо. Як і сподіваємося на вдячного читача, який піклуватиметься про зростання накладу тижневика власною передплатою.

З повагою, В. ЛУГАНСЬКИЙ, поки що симпатик “Просвіти”,
м. Алчевськ, Луганщина

Від редакції. Лист із Алчевська нас зацікавив, бо він містить конкретні побажання про те, яким бути “Слову Просвіти” 2013 року, і може стати приводом для розмови на шпальтах тижневика широкого просвітянського загалу.
Але очевидно, що наш “поки що симпатик” читає газету нерегулярно: “Просвіта” постійно проводить круглі столи, а ми їх висвітлюємо. Так само не погоджуємося, що “копіюємо” “Літературну Україну” — наша поетична антологія “Стріла” є нашим проектом, рецензії на книги та інтерв’ю з письменниками — частина просвітницької роботи, спрямованої на пропаганду українського слова.
Втім, останнє слово — за читачами. Чекаємо Ваших відгуків, дорогі друзі!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment