На поклін до Кобзаря

Раїса ТАНАНА,
завідувач відділу Шевченківського національного заповідника, заслужений працівник культури України

Небагатолюдним видався для Тарасової гори останній день осені.
Спочатку до могили Кобзаря йшли поодинокі відвідувачі. Згодом під звуки безсмертного Шевченкового “Заповіту” піднялася група молоді. Це були студенти Київського державного педагогічного університету ім. М. Драгоманова. Ушанувавши хвилинним мовчанням світлу пам’ять поета, вони зайшли оглянути нову експозицію музею.
Кожен, хто піднімається на вершину Тарасової гори, заходить і до відновленого першого народного музею Кобзаря — Тарасової світлиці. Тут часто відбуваються зустрічі з цікавими людьми. Тож і цей день подарував нам незабутню зустріч із Олегом Ткаченком, головою Запорізького обласного об’єднання товариства “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка. У музеї були  присутні члени Канівської міської “Просвіти” на чолі з головою В. В. Носенко та Василь Бенюк з Івано-Франківська.
Олег Валентинович, перш ніж дістатися до Канева, пішки подолав 430 кілометрів, пройшовши Запоріжжя, Дніпропетровськ, Кременчук, Світловодськ, Чигирин, Черкаси. Далі його маршрут пролягатиме до Києва через Переяслав-Хмельницький та Бориспіль. У Києві 8 грудня він візьме участь в урочистих зборах із нагоди 144-ї річниці створення товариства “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка.
Зацікавлено слухав наш гість розповідь про багатолітнього охоронця Шевченкової могили І. О. Ядловського у його відновленій кімнаті. У Тарасовій світлиці увагу Олега Валентиновича привернув “Кобзар” Т. Шевченка 1884 року, виданий у С.-Петербурзі, і саме цього року поблизу Шевченкової могили й була збудована на народні кошти хатина для сторожа. Такий “Кобзар” був першим експонатом у Тарасовій світлиці, його приніс сюди палкий шанувальник Тараса Шевченка, педагог, охоронець поетової могили В. С. Гнилосиров.
Олег Ткаченко розповів, як щороку в березневі дні в школах Запоріжжя організовує вечори, присвячені Кобзарю. А 22 травня цього року, з нагоди 151-ї річниці перевезення і поховання поета в Україні, голова Запорізької “Просвіти” організував з учнями біля пам’ятника Т. Шевченку читання його творів. Протягом семи годин присутні мали нагоду слухати улюблені вірші із “Кобзаря”.
На спогад залишив у книзі вражень запис: “Прекрасна затишна хатина, вона навіює спогади та думки про ту Справжню Україну, яку ми шукаємо на своїй землі. Подяка всім, хто дбає про наше майбутнє, дбаючи про минуле”.
На прощання ми побажали Олегу Валентиновичу успішно завершити ходу і вручили йому на згадку скромні сувеніри.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment