Найвища нагорода — любов і повага людей

Надія КИР’ЯН

Дарію Чубату природа обдарувала різноманітними талантами. У Тернополі, де вона мешкає, її знають і шанують. Вона відомий лікар-подвижник, яких нині не так багато: окрім фахових знань та багаторічного досвіду має добрий характер, щиро відгукується на перший поклик хворого. “Люди йдуть до неї, як по свячену воду”, — влучно зауважила заслужений журналіст України Галина Садовська.
Окрім того, успішно працює на літературній ниві: дописує до газет, рецензує поетичні збірки, видає власні книжки. На її вірші написано десятки пісень, зокрема й для дітей. Вони патріотичні, легкі, мелодійні. Припадають до душі різним композиторам, тож часом існують навіть у кількох варіантах.
Один із непересічних її талантів — організаторський. Неодноразово була депутатом обласної ради, працювала в комісії з питань культури та духовності, де наполегливо захищала інтереси закладів культури, допомагала мистецьким колективам. Близько 20 років очолює Тернопільське міське об’єднання “Просвіти”. Пише сценарії, проводить літературні вечори, організовує заходи до історичних дат, традиційних народних свят, опікується дитячим театром “Дивосвіт”, влаштовує поїздки на фестивалі в різні місця України, підтримує зв’язки з просвітянами Східної України тощо.
За громадську роботу має достойні відзнаки: орден “За заслуги” ІІІ ступеня та орден Ярослава Мудрого. А ще — найвищу нагороду — любов і повагу людей.
А нещодавно пані Дарія отримала ще два подарунки, зроблені власними руками: побачили світ чудово оформлені книжки, які упорядкувала, — “Мелодійні грона”, куди увійшли її поезії, рецензії на літературні твори, публіцистика, пісні з нотами на її слова, та “Просвітянські будні і свята” — своєрідний просвітянський літопис, який складають публікації різних років Дарії Чубатої та інших авторів у газетах “Слово Просвіти”, “Вільне життя”, “Ровесник”, “Подільське слово”, “Конотопський край”, “Тернопіль вечірній”, “Свобода”, виступи на просвітянських заходах, в обласній раді, у Києві на ІІ Всеукраїнському конгресі жінок, у Тернополі на Нобелівських читаннях тощо.
У житті та роботі Дарія Чубата керується крилатим висловом Богдана Лепкого: “Просвіта є основою кожного культурного народу, і чим сильніша та основа, тим кріпше стоїть народна будівля”. Місцеві “Просвіти” якраз і є у фундаменті цієї духовної будівлі, а такі подвижники, як пані Дарія — працьовиті й талановиті будівельники. Вітаємо пані Дарію і все товариство з виходом книжок і бажаємо нових успіхів.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment