Резолюція

Головної ради
Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка

Всеукраїнське товариство “Просвіта” ім. Тараса Шевченка вкотре зазначає, що чинна влада є прямою загрозою для української держави і української нації.
Підтвердженням цього є послідовне ігнорування національних цінностей: мови, історії, культури.
Правляча олігархічно-кримінальна верхівка, зосередивши у своїх руках усю повноту влади і підпорядкувавши всі національні ресурси, формує безнаціональне суспільство, в якому немає місця українській книзі, фільмові, пісні, де знищено національний інформаційний простір, де понижується інтелектуальний і духовний рівень українця, принижується його національна гідність, де молоді не гарантовані належні права на освіту рідною мовою, національні культурні потреби, де заохочується все чужомовне, де знання державної мови є необов’язковим для державних чиновників. Російська мова фактично стала окупаційною після підписання Президентом В. Януковичем мовного антиконституційного закону “Про засади державної мовної політики”. Як відомо суспільству, “Гарант” Конституції обіцяв, що Верховна Рада VІ скликання ухвалить нову редакцію Закону про мови, напрацьовану робочою групою під керівництвом Л. М. Кравчука. Цього не сталося, як і реалізації Програми розвитку та функціонування державної української мови: схвалений 6 грудня 2012 року Державний бюджет не передбачає видатків на реалізацію цього проекту. Отже, цілком логічно постає питання: чи можна вірити президентові?
Влада не лише усунулася від розв’язання мовного питання, а й стала каталізатором руйнування державних підвалин.
Громадський сегмент суспільства покликаний самоорганізуватися і дати гідну відсіч антиукраїнським силам.
До цього нас закликають дії наших просвітян-попередників, які 144 роки тому зорганізувалися, аби зберегти національну ідентичність українців.
Факт, що головними причинами неуспіху національно-демократичних державницьких сил на нинішніх парламентських виборах є відсутність єдності в їхніх лавах, слабка політична структуризація суспільства, чому посприяло повернення до змішаної системи виборів, що разом зі слабкістю опозиції та, з огляду на фальсифікації при підрахунку голосів, призвело до відносної перемоги провладних сил. Адже згідно з голосуванням за партійними списками переконливу перемогу здобула саме опозиція. Але вона була знівельована поразкою по одномандатних округах.
За таких обставин принципове значення має процес консолідації українських національних сил. ВУТ “Просвіта” зі своєю славною багатолітньою історією боротьби за Україну може і повинна стати одним із активних центрів згуртування нації.
Не влада повинна чинити тиск на громадські організації, а навпаки, громадські організації мають формувати думку про владу і впливати на владу. Для цього ми і надалі будемо активізувати роботу постійно діючого Форуму громадських організацій в обороні рідного слова як важливого чинника консолідації громадських сил на всеукраїнському рівні.
Для об’єднавчого процесу національних сил украй необхідна співпраця об’єднань “Просвіти” з українськими церквами згідно з давньою просвітницькою традицією.
Одним із надважливих наших завдань залишається боротьба за утвердження української державної мови в усіх сферах громадського життя.
Закликаємо до праці в ім’я України!

8 грудня 2012 р.
м. Київ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment